کد خبر:279465
پ
کیوان گردان
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی وزارت صنعت:

برنامه‌ریزی وزارت صنعت برای رشد تولید لوازم‌ خانگی در سال ۱۴۰۰

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی وزارت صنعت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای رشد تولید لوازم‌ خانگی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی وزارت صنعت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای رشد تولید لوازم‌ خانگی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** افزایش ۷۱ درصدی تولید دستگاه لوازم‌ خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کیوان گردان از رشد ۷۱ درصدی تولید دستگاه لوازم‌ خانگی در مقایسه با سال ۹۸ خبر داد و گفت:

در حالی که سال ۹۹ برای تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم‌ خانگی در کشور برنامه‌ریزی شده بود، اما این آمار از مرز ۱۴ میلیون دستگاه گذشت و نسبت به سال ۹۸ رشد ۷۱ درصدی ثبت کرد که رکوردی در این صنعت بود.

برای سال ۱۴۰۰ نیز افزایش تولید در مقایسه با سال ۹۹ و همچنین صادرات محصولات لوازم‌ خانگی برنامه‌ریزی شده، اما هنوز اعداد و ارقام آن نهایی نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته یکی از نقیصه‌های بزرگ این بخش، ناتوانی در پوشش همه نیازهای جامعه با تولیدات داخلی بود، اما امروز علاوه بر تامین نیاز کشور، به دنبال بازارهای صادراتی هستیم، افزود:

تا حدود پنج سال پیش بخش زیادی از نیازها با واردات کالاهای تمام شده خارجی تامین می‌شد، اما امروز جای خود را به تولیدات داخلی داده است و یکی از توفیق‌های بزرگ به دست آمده در سال‌های اخیر است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

برنامه بانک مرکزی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال ۱۴۰۰

شکایت نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

توضیحات رئیس انجمن فولاد در مورد گم شدن ۳ میلیون تن فولاد

 

 

*** راهکارهای افزایش درآمد سرانه ملی

 

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت درباره راهکارهای افزایش درآمد سرانه ملی، خاطرنشان‌کرد:

اشتغال‌زایی، توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد و گسترش شرکت‌های قطعه‌ساز به تبع افزایش تولید که هر چه عمق ساخت داخل بیشتر شود تعداد این شرکت‌ها نیز افزایش خواهد یافت، در راستای توسعه صنعتی کشور است.

با این اقدام‌ها و تلاش‌ها، درآمد سرانه ملی افزایش خواهد یافت و می‌توان کالاهای با کیفیت بهتر و با قیمت‌های رقابتی‌تر به مشتریان و عموم جامعه عرضه کرد.

 

*** برنامه‌های اصلی وزارت صنعت

 

گردان درباره قیمت انواع محصولات لوازم‌ خانگی نیز، گفت:

راه‌اندازی شرکت‌های مختلف برای ایجاد رقابت سالم درون‌بنگاهی با هدف کاهش قیمت‌ها و جذب مشتریان، یکی از برنامه‌های اصلی وزارت صنعت است.

اکنون و با تلاش‌های وزارت صنعت، ورود به مدار تولید مجموعه‌های زیادی برنامه‌ریزی شده تا تولید از کانال شرکت‌های مختلف و نه فقط یک یا چند شرکت به صورت انحصاری، حاصل شود.

 

*** برنامه‌ریزی برای رشد تولید لوازم‌خانگی در سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت در پایان ضمن ابراز امیدواری‌ درباره اینکه با افزایش تیراژ تولید و رقابتی که در نهایت بین بنگاه‌ها شکل می‌گیرد، رضایت مشتریان در حوزه لوازم خانگی در سال جاری جلب شود، اظهار کرد:

بخشی از افزایش قیمت لوازم‌ خانگی نیز مربوط به افزایش نرخ ارز است که بر مواد اولیه مختلف از جمله مواد و محصولات پتروشیمی، فولاد، صنایع فلزی و غیره اثرگذار است.

سال ۱۴۰۰ فضا در صنعت لوازم‌ خانگی به سمت و سوی قیمت‌های رقابتی‌تر و حمایت از مصرف‌کنندگان است و وزارت صنعت نیز در این زمینه برنامه‌هایی طراحی کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول