کد خبر:279238
پ
خدابخشی
نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

کمبود نقدینگی در حوزه تولید؛ یکی از موانع مهم در توسعه و رشد تولید در کشور

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، یکی از موانع مهم در توسعه و رشد تولید در کشور را کمبود نقدینگی در حوزه تولید دانست.

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، یکی از موانع مهم در توسعه و رشد تولید در کشور را کمبود نقدینگی در حوزه تولید دانست.

 

*** یکی از موانع مهم در توسعه و رشد تولید در کشور چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد خدابخشی در جلسه هم‌افزایی و ارایه بسته پیشنهادی وزارت صنعت در زمینه پشتیبانی و مانع‌زدایی از بخش تولید، اظهار داشت:

بخشی از بسته تدوین شده توسط وزارت صنعت در خصوص تحقق شعار سال مربوط به مجلس شورای اسلامی است و ما در مجلس و به ویژه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این بسته را بررسی خواهیم کرد و تمام تلاش خود را در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار سال انجام خواهیم داد.

 

وی در ادامه یکی از موانع مهم در توسعه و رشد تولید در کشور را کمبود نقدینگی در حوزه تولید دانست و گفت:

از جمله مشکلات فعلی در حوزه تولید نبود مدیریت بهینه نقدینگی است، علی رغم رشد نقدینگی در کشور واحدهای تولیدی و صنعتی از کمبود سرمایه در گردش رنج می برند و لازم است تیم اقتصادی دولت تلاش کند تا با هدایت نقدینگی و مدیریت بهینه در این حوزه، این مشکل را مرتفع سازد.

یکی دیگر از مسائل بخش تولید مربوط به توسعه متوازن تولید در کشور است، در حال حاضر بهش تولید در مناطق کمتر توسعه یافته با کمبود زمین و نبود زیرساخت کافی برای توسعه و یا احداث واحدهای تولیدی روبرو است و قیمت تامین زمین برای انجام فعالیت اقتصادی به گونه‌ای نیست که موجب ایجاد انگیزه در سرمایه گذار شود و لازم است این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

 

اخبار مهم صنایع:

در شرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نیست

تدوین سند سیاستی برای صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی

 

 

*** توجه به پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان ضمن تشکر از وزارت صنعت برای پیگیری و برگزاری چنین جلساتی در راستای تحقق شعار سال، از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از تولید خبر داد و افزود:

لازم است در خصوص پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی نیز توجه شود چرا که برای توسعه تولید این امر یک موضوع مهم است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول