کد خبر:279297
پ
ساختمان‌های مسکونی
مرکز آمار ایران:

افزایش ۶ درصدی شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران

مرکز آمار ایران از افزایش ۶/۱ درصدی شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در زمستان سال ۹۹ خبر داد.

مرکز آمار ایران از افزایش ۶/۱ درصدی شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در زمستان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در زمستان سال ۹۹ به ۹۰۲۰ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۸۵۰/۱)، ۶.۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در میان همه گروه‌های اجرایی، گروه سنگ با ۱۳۹،۹ درصد بیشترین و گروه خدمات با ۴۰.۳ درصد کمترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده‌‎اند.

 

*** کاهش تورم نقطه به نقطه کل گروه‌های اجرایی

 

تورم نقطه به نقطه زمستان ۱۳۹۹ معادل ۹۷،۲ درصد بوده است که در مقایسه با فصل قبل (۱۰۱،۶)، ۴.۴ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه زمستان ۹۹ در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز به معنای کاهش قیمت‌ها در این فصل نیست بلکه نشان دهنده کاهش رشد قیمت‌ها (تورم) است.

 

اخبار مهم صنایع:

در شرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نیست

تدوین سند سیاستی برای صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی

 

 

*** افزایش تورم سالانه کل گروه‌های اجرایی

 

تورم چهارفصل منتهی به زمستان ۱۳۹۹ (تورم سالانه) معادل ۷۶،۴ درصد بوده که نسبت به فصل قبل (۵۹،۶)، ۱۶.۸ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشترین نرخ تورم شاخص کل در یک سال گذشته با ۷۶،۴ درصد در فصل زمستان و کمترین نرخ تورم سالانه با ۲۹.۳ درصد در فصل بهار روی داده است.

در بین گروه‌های اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم در این دوره مربوط به گروه اجرایی آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده با ۱۱۹،۶ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ۳۵.۲ درصد افزایش متعلق به گروه خدمات بوده است.

 

*** کاهش تورم فصلی کل گروه‌های اجرایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تورم فصلی زمستان ۱۳۹۹ معادل ۶،۱ درصد بوده است که در مقایسه با فصل قبل (۲۱،۶)، ۱۵.۵ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم فصلی زمستان در مقایسه با تورم فصلی پاییز به معنای کاهش قیمت‌ها در این فصل نیست بلکه نشان‌دهنده کاهش رشد قیمت‌ها (تورم) است.

بیشترین تورم فصلی در طول یک سال ۹۹ مربوط به فصل تابستان۹۹ معادل ۳۰،۳ درصد و کمترین تورم فصلی شاخص کل مربوط به زمستان ۱۳۹۹ با ۶.۱ درصد بوده است.

در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی شیشه با ۲۸،۱ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه اجرایی خدمات با ۰.۲ درصد افزایش بوده است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول