کد خبر:277517
پ
مصرف آب
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

دستگاه‌های اجرایی مکلف به کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب و برق شدند

دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند در سال ۱۴۰۰ حداقل ده درصد مصرف آب و برق خود نسبت به متوسط مصرف در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ را کاهش دهند.

دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند در سال ۱۴۰۰ حداقل ده درصد مصرف آب و برق خود نسبت به متوسط مصرف در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ را کاهش دهند.

 

*** گزارش عملکرد پروژهای اولویت‌دار دولت الکترونیک 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است تمهیدات لازم برای ثبت شناسه یکتای تضمین‌نامه‌های صادره از دولت در هنگام اعطای تسهیلات بانکی جدید توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی را در سامانه متمرکز اطلاعات تسهیلات و تعهدات (سمات) اتخاذ و امکان استعلام برای سازمان فراهم نماید.

در ماده ۴۰ این بخشنامه آمده است، دستگاه‌های اجرایی متولی طرح‌ها و پروژهای اولویت‌دار دولت الکترونیک موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۲۱۷۶/ت ۵۵۲۸۵ هـ مورخ ۱۳۹۷/۲/۹ موظف هستند گزارش عملکرد طرح‌ها و پروژهای مذکور را هر سه ماه یک بار به کمیسیون توسعه دولت الکترونیک ارسال نمایند.

 

ماده ۴۱- کلیه دستگاه‌های اجرایی که از اعتبارات مرتبط با روستاها و مناطق محروم و در قانون استفاده می‌نمایند موظف هستند به منظور هم‌افزایی و هدایت صحیح اعتبارات و تسهیلات بانکی، گزارش عملکرد اقدامات را هر سه ماه یک بار به معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اعلام نمایند.

 

ماده ۴۲- به سازمان اجازه داده می‌شود کسری احتمالی اعتبارات ردیف‌های مربوط به حق عضویت سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی (موضوع ماده ۱۵) این تصویب نامه) و همچنین تسهیلات دریافتی دستگاه‌های اجرایی از نهادها و موسسات پولی – مالی خارجی (موضوع بند ۱ ماده ۲۷ این تصویب نامه) را بدون اعمال محدودیت جزء ۲ بند ط ماده ۲۸ قانون الحاق ۲ و در سقف بودجه کل کشور تامین نماید.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** کاهش حداقل ده درصدی مصرف آب و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس ماده ۴۳ هر یک از مشترکین دولتی گاز، برق و آب (شامل وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، شرکت‌های وابسته به آن‌ها، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها) مکلف هستند در سال ۱۴۰۰ نسبت به موارد زیر اقدام نمایند:

۱- کاهش حداقل ده درصدی مصرف هر مشترک نسبت به متوسط مصرف در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ در خصوص انرژی از طریق اجرای طرح های بهینه‌سازی مصرف انرژی مطابق ممیزی انرژی تکلیف شده در سال قبل و در سال جاری.

۲- تدوین، ابلاغ و پیگیری اجرای دستورالعمل‌های کاهش مصرف برای هشت ماهه گرم و چهار ماهه سرد سال به تناسب واحدهای تابع.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول