کد خبر:277492
پ
صندوق ضمانت صادرات
براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران:

رشد ۳۵ درصدی پوشش ریسک‌ صندوق ضمانت صادرات

براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران، میزان پوشش ریسک‌های سیاسی و تجاری این صندوق در سال ۹۹، با رشد ۳۵ درصدی همراه بوده است.

براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران، میزان پوشش ریسک‌های سیاسی و تجاری این صندوق در سال ۹۹، با رشد ۳۵ درصدی همراه بوده است.

 

*** رشد ۳۵ درصدی پوشش ریسک‌ صندوق ضمانت صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق ضمانت صادرات ایران، این صندوق در سال ۹۹، با رکورد سه میلیارد و ۵۶۳ میلیون دلار بالاترین میزان پوشش ریسک‎‌های سیاسی و تجاری صادرکنندگان در کشور را طی ادوار ۵۰ ساله فعالیت خود به ثبت رساند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

پیش از این رکورد پوشش‌های صادراتی صندوق ضمانت صادرات ایران مربوط به سال ۸۸ با حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پوشش صادراتی بود.

همچنین ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) در ۱۲ ماهه سال ۹۹، به ۱۰ درصد رسید که بالاتر از متوسط این شاخص در میان کشورهای اسلامی و در حال توسعه به شمار می‌رود.

صندوق ضمانت صادرات ایران در سال ۹۹ معادل ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار خسارت به صادرکنندگان در جهت تسهیل روند صادراتی آنان پرداخت کرد و هفت میلیون و ۳۰۰ هزار دلار نیز میزان بازیافت خسارت در سال ۹۹ بوده است.

 

*** برنامه‌های عملیاتی صندوق ضمانت صادرات ایران در سال ۱۴۰۰

 

صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۰ صندوق ضمانت صادرات ایران با توجه به شعار تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدائی‌ها، تاکید کرده است:

با تمرکز بر توانمندسازی صادرکنندگان خرد و متوسط شرکت‌ها، خدمات هرچه بهتر و متنوع‎‌تری را به فعالان اقتصادی ارائه دهد.

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه‌ اعتبار صادراتی‌ (ECA) ایران که همتای موسساتی نظیر ساچه ایتالیا، هرمس آلمان و ساناشور چین است با صدور انواع بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه‌های اعتباری نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی ایفا می‌کند.

در شرایطی که مشکلات بسیار روابط بانکی و بیمه‌ای ناشی از تحریم‌های ناعادلانه آمریکا، تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی ایجاد کرده است، این صندوق دستاوردهای مهمی در طی سال‌های دولت به ویژه در سال ۹۹ کسب و به میزان قابل توجهی با طراحی محصولات جایگزین، خلا حضور بانک‌های ایرانی در تجارت خارجی را مرتفع کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** صندوق ضمانت صادرات ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۵۲ در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۷۳ زیر نظر وزارت صنعت فعالیت‌های خود را توسعه داد.

این صندوق، صدور متنوع بیمه نامه و ضمانت نامه صادراتی به منظور پوشش ریسک سیاسی و اقتصادی و تجاری صادرکنندگان کالا و خدمات را بر عهده دارد و در کنار بانک توسعه صادرات ایران، برای توان افزایی صادرکنندگان کالا و خدمات و کاهش نگرانی بازگشت سرمایه و کاهش ریسک فعالیت صادراتی، تلاش می کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول