کد خبر:277587
پ
مجید ارغنده پور
مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت:

حدود ۱۱۲ هزار تخلف با اجرای طرح ناظران افتخاری در سال ۹۹ کشف شد

مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت از کشف حدود ۱۱۲ هزار مورد تخلف با اجرای طرح ناظران افتخاری در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت از کشف حدود ۱۱۲ هزار مورد تخلف با اجرای طرح ناظران افتخاری در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

 

*** طرح ملی ناظران افتخاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجید ارغنده‌پور با بیان این که برنامه‌ریزی هدفمند برای طرح ملی ناظران افتخاری، می‌تواند بیشترین دستاورد در زمینه کنترل و نظارت بازار را به همراه داشته باشد، اظهار کرد:

علاوه بر مسیرهای ارتباطی با دسترسی آسان و همچنین مردمی بودن این طرح، وقت آن رسیده تا گامی موثر در جهت حمایت از اجرایی شدن آن برداشت.

 

مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل‌ها و هماهنگی امور استان‌های سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه افزود:

همواره ظرفیت طرح ملی ناظران افتخاری جهت تسهیل امر گزارش‌گیری و پیگیری پرونده‌های منجر به تخلف مورد توجه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** دریافت ۱۱۲ هزار و ۵۷۳ مورد گزارش از ناظران افتخاری سراسر کشور

 

وی با بیان این که طی سال ۹۹ تعداد ۱۱۲ هزار و ۵۷۳ مورد گزارش از ناظران افتخاری سراسر کشور دریافت شده که پس از بررسی، ۱۰۹ هزار و ۲۱۹ مورد قابل پیگیری و ۶۹ هزار و ۵۳۲ فقره معادل ۶۴ درصد کل آمار متخلف شناخته شده است، تصریح کرد:

همچنین از این تعداد ۲۹ هزار و ۳۱۴ مورد گزارش معادل ۲۷ درصد غیرمتخلف شناخته شده و همچنین ۱۰ هزار و ۳۷۳ مورد معادل ۹ درصد نیز به دلیل انجام مراحل دریافت نظر کارشناسی از نهادها و اتحادیه‌های ذیربط در دست بررسی است.

 

*** افزایش ۶۴ درصدی پرونده‌های متخلف

 

ارغنده‌پور با اشاره به افزایش پرونده‌های متخلف از گزارشات ارسالی ناظران افتخاری، گفت:

افزایش ۶۴ درصدی پرونده‌های متخلف از گزارشات ارسالی ناظران افتخاری طی سال ۹۹ مهر تأییدی بر این ادعا است که این طرح، در زمینه نظارت و بازرسی می‌تواند همچون سایر شیوه‌های نظارتی اثربخش باشد و همچنین طرح مذکور، در حال حاضر با حضور داوطلبانه ناظران که از بین افراد عادی جامعه هستند و با کمترین هزینه ممکن، در حال انجام است.

 

وی در ادامه افزود:

این امکان برای متقاضیان همکاری در طرح ناظران فراهم شده تا با مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی و انتخاب استان محل سکونت، نسبت به تکمیل فرم شناسایی و دریافت کد رهگیری اقدام و پس از یک هفته از نتیجه بررسی در پورتال آگاهی یابند.

 

*** راه‌های ارتباطی برای ارسال گزارش تخلفات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت در پایان پیرامون راه‌های ارتباطی ناظران افتخاری برای ارسال گزارش تخلفات اقتصادی، اظهار داشت:

ناظر افتخاری با توجه به کدهای شناسایی تعریف شده می‌تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و غیره یا موارد مرتبط از سوی برخی بنگاه‌های اقتصادی، از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ ، اپلیکیشن آسان پرداخت آپ، سایت سازمان حمایت، گزارش‌های خود را ‌ به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان منعکس کرده و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع یابند.

این دفتر متولی پیگیری مباحث مربوط به ناظران افتخاری در سراسر کشور و آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول