اخبار برگزیده

کد خبر:277474
پ
زادبوم
رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

حمایت از توسعه زیرساخت‌های صادراتی، راهکاری برای تحقق شعار سال

رئیس کل سازمان توسعه تجارت، حمایت از توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی را از جمله برنامه‌های مستمر این سازمان در راستای اجرایی کردن شعار سال اعلام کرد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت، حمایت از توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی را از جمله برنامه‌های مستمر این سازمان در راستای اجرایی کردن شعار سال اعلام کرد.

 

*** حمایت از زیرساخت‌های تجاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم با توجه به مشکلات موجود در کشور، اظهار داشت:

در سال ۱۳۹۹ برخلاف مشکلات و محدودیت منابع بودجه‌ای و مشوق‌های صادراتی، این سازمان حمایت از زیرساخت‌های تجاری را به عنوان اولویت خود برگزید و با وجود تخصیص کمتر از ۱۰ درصد بودجه مشوق‌های صادراتی توانست، ۳۴ درصد از زیرساخت‌ها در سراسر کشور را تحت پوشش حمایتی خود قرار دهد.

 

وی همکاری سازمان برنامه و بودجه در تخصیص مشوق‌های صادراتی را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت:

ردیف‌های بودجه‌ای در نظر گرفته شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰، از همدلی و همفکری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نگاه دغدغه‌مند به صادرات و تولید صادراتی حکایت دارد.

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** بسته پیشنهادی حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل سازمان توسعه تجارت در پایان با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد زیرساخت‌های مورد حمایت در مناطق مرزی کشور بوده، بیان کرد:

حمایت از این‌گونه پروژه‌های زیرساختی نقش به‌سزایی در کاهش هزینه‌های صادرکنندگان در جهت حضور مستمر و هدفمند در بازارهای صادرتی دارد.

در بسته پیشنهادی حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ که برای تصویب به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال خواهد شد، حمایت از زیرساخت‌های صادراتی بخش مهمی از بودجه مشوق‌ها را به خود اختصاص داده است و لازم است در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول