کد خبر:277348
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تسهیل دریافت ۴ مجوز نفتی/ تبدیل نظارت پیشینی به نظارت پسینی

بر اساس اعلام وزارت نفت به هیئت مقررات زدایی، از این پس صدور ۴ مجوز نفتی به صورت اعلانی خواهد بود.

بر اساس اعلام وزارت نفت به هیئت مقررات زدایی، از این پس صدور ۴ مجوز نفتی به صورت اعلانی خواهد بود.

 

*** ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شورای عالی اداری در جلسه ۲۴ آذرماه سال ۹۹ به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات، ایجاد شفافیت و کاهش فساد در فرآیندهای خدمت‌رسانی، طرح (ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار) را تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه، دستگاه‌های اجرایی متولی یا همکار در صدور مجوزها موظفند برای شروع کسب و کار جدید، فرآیندهای صدور مجوز را متناسب با الزامات این مصوبه، اصلاح کنند.

همچنین هر نوع اعمال نظارت پیشینی توسط دستگاه‌های نظارتی و موکول‌کردن شروع کسب و کار به انجام این نظارت‌ها متوقف و دستگاه‌های نظارتی خود در هر نوع از فعالیت‌ها، با انجام نظارت‌های پسین مورد نیاز، نسبت به تطابق انجام مراحل شروع فعالیت کسب و کار با الزامات، دستورالعمل‌ها و استانداردها و قوانین و مقررات مصوب و حاکم تعیین‌شده و مورد تعهد اقدام می‌کنند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** صدور ۴ مجوز نفتی به صورت اعلانی

 

در همین راستا و برای ساده سازی مراحل شروع کسب و کار و تبدیل نظام مجوزدهی از نظارت پیشینی به نظارت پسینی، طبق اعلام رسمی وزارت نفت به هیئت مقررات زدایی، از این پس ۴ مجوز (صدور موافقت اصولی اولیه طرح‌های پالایشی، پتروشیمی و …)، (صدور مجوز تخصیص گاز طبیعی به واحدهای صنعتی با تقاضای ده هزار متر مکعب در ساعت و بالاتر)، (صدور مجوز تأمین گاز طبیعی به واحدهای صنعتی با تقاضای کمتر از ده هزار متر مکعب در ساعت (به استثنای متقاضیان مولدهای مقیاس کوچک)) و (صدور موافقت اصولی احداث جایگاه‌های سوخت مایع/ تک منظوره CNG/ دومنظوره مایع و CNG) به صورت اعلانی صادر خواهد شد.

لازم به ذکر است که منظور از (اعلانی) ثبت درخواست توسط متقاضی و خوداظهاری مبنی بر قبول شرایط اعلام شده، است.

 

*** جزئیات مصوبه ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، بر اساس مصوبه ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار، دستگاه‌ها باید تخلف احتمالی شناسایی‌شده حین نظارت را به مراجع ذی‌ربط اطلاع دهند و مطابق قانون و مقررات مربوطه با صاحبان کسب و کارهای متخلف برخورد لازم اعم از ابطال مجوز، تعلیق مشروط آن، تذکر برای رفع نواقص یا سایر جرایم و ضوابط تنبیهی را انجام می‌دهند.

طبق ماده سه این مصوبه نیز مجوزها و استعلام‌های مربوط به فعالیت‌های بااهمیت و اثرگذار در حوزه‌های درمان و امنیت و سایر موارد خاص، با تشخیص هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، از شمول این مصوبه مستثنی هستند.

همچنین ماده چهار این مصوبه نظارت بر حسن اجرای این مصوبه توسط دستگاه‌های اجرایی را بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی گذاشته است.

مهر

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول