کد خبر:277415
پ
هند
الو صنایع

جلوی تردد غیرقانونی اتباع پاکستانی و هندی را در مرزها بگیرید

مخاطبان خبرگزاری صنایع در پیامی به الو صنایع خواستار جلوگیری از تردد غیرقانونی اتباع پاکستانی و هندی از مرزهای شرقی کشور شدند.

مخاطبان  صنایع در پیامی به الو صنایع خواستار جلوگیری از تردد غیرقانونی اتباع پاکستانی و هندی از مرزهای شرقی کشور شدند.

 

*** خطر ورود کرونا جهش یافته هندی به کشور

 

به گزارش صنایع، چندی پیش یک پزشک سیستانی و بلوچستانی در پی شیوع ویروس کرونا هندی جهش یافته به مسئولین استان به جهت هم مرز بودن سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان و ترددهای غیرقانونی اتباع هندی و پاکستانی در قالب تجارت بدوکی یا کولبری و قاچاق سوخت به داخل کشورمان از طریق خلاء‌های مرزی در مناطق سراوان، میرجاوه، پیشین، مک سوخته و ریگ ملک میرجاوه هشدار داده بود.

این در حالی است که چندی بعد نیز مخاطبان خبرگزاری صنایع در پیامی به الو صنایع در پی شیوع ویروس کرونا هن‍دی جهش یافته، درخواستی را از مسئولین استان سیستان و بلوچستان مطرح کردند مبنی بر این که از تردد غیرقانونی اتباع پاکستانی و ه‍ندی از مرزهای شرقی کشور جلوگیری شود.

لازم به ذکر است، در چند روز گذشته آمار مبتلایان ویروس کرونا و تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری در هند رشد بسیار بالایی داشته و این کشور را وارد بحران جدیدی کرده است به طوری که طی ۲۴ ساعت، ۳۴۹ هزار و ۶۹۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده که بیشترین تعداد روزانه ابتلا به این ویروس تا کنون در جهان است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت ۷۲ درصد ارز صادراتی به چرخه اقتصادی در سال ۹۹

رشد ۸۰ درصدی ارزش صادرات در فروردین ۱۴۰۰

جزئیات پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور برای رفع موانع ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** ضرورت اعمال تمهیدات بیشتر برای مقابله با ورود ویروس جهش یافته هندی

 

به گزارش صنایع، گفتنی است، بر اساس اظهارات کارشناسان، ویروس جهش یافته ه‍ندی به شدت مسری بوده و میزان تلفات بالاتری دارد، بنابراین با توجه به خطر ورود این ویروس به کشور، باید تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از ورود آن به استان سیستان و بلوچستان اتخاذ شود.

باید در نظر داشت که با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی در پاکستان و همجواری با استان سیستان و بلوچستان، نگرانی جدی‌ای از ورود این ویروس به استان و کشور وجود دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول