کد خبر:277096
پ
سدها
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

زنگ خطرکم آبی با کاهش ۱۹ درصدی حجم آب سدها

کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری مهرماه ۹۹ تا آخر شهریور۱۴۰۰ سبب کم شدن ۱۹ درصدی حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور شده است.

کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری مهرماه ۹۹ تا آخر شهریور۱۴۰۰ سبب کم شدن ۱۹ درصدی حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور شده است.

 

*** کاهش ۱۹ درصدی حجم آب سدها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال آبی جاری مهرماه ۹۹ تا انتهای شهریور وضعیت بارش‌ها نشان از آن دارد که با کاهش بارش روبرو خواهیم بود.

آن‌طور که پیش‌بینی پژوهشکده اقلیم شناسی و تغییر اقلیم نشان می‌دهد، بارش سال آبی جاری تا پایان فروردین ماه ۴۳ درصد نسبت به دوره مشابه بلندمدت و ۵۴.۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و هیچ یک از استان‌های کشور طی این دوره بارش بیش از میانگین سالانه را دریافت نکرده‌اند.

اکنون و براساس تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا سوم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به رقم ۲۹ میلیارد و ۶۷ میلیون متر مکعب رسید.

این میزان موجودی آب سدها در حالی است که سال ۹۹ و در همین بازه زمانی ۳۶ میلیارد و ۸۳ میلیون متر مکعب آب در مخازن سدها وجود داشت که کاهش ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** کاهش ۴۰ درصدی میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا سوم اردیبهشت ماه درحالی به رقم ۲۲ میلیارد و ۳۲ میلیون متر مکعب رسیده که سال ۹۹ در همین بازه زمانی این رقم ۳۷ میلیارد و ۳۵ میلیون متر مکعب بود.

میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال آبی جاری نسبت به سال ۹۹ با کاهش ۴۰ درصدی همراه شده است.

سال ۱۴۰۰ از ابتدای سال آبی جاری تا سوم اردیبهشت‌ماه حجم خروجی آب از سدها به رقم ۱۹ میلیارد و ۸۲ میلیون متر مکعب رسید.

سال ۹۹ و در مدت زمانی مشابه حجم خروجی آب از سدها ۲۹ میلیارد و ۱۵ میلیون متر مکعب بود که نشان از کاهش ۳۲ درصدی در سال ۱۴۰۰ دارد.

اکنون درصد پرشدگی سدهای کشور ۵۹ درصد است و ظرفیت کل سدها نیز ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول