اخبار برگزیده

کد خبر:277278
پ
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

فولاد مبارکه توانسته است تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند/ طرح جامع فولاد، چراغ راه چشم انداز ۱۴۰۴

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران معتقد است، طرح جامع فولاد که تمام زنجیره‌ها را به هم مرتبط می‌کند، می‌تواند چراغ راه صنعت فولاد کشور قرار بگیرد. 

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران معتقد است، طرح جامع فولاد که تمام زنجیره‌ها را به هم مرتبط می‌کند، می‌تواند چراغ راه صنعت فولاد کشور قرار بگیرد. 

 

*** دستاورد تولید عریض‌ترین تختال توسط فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا رستگارپور با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه یکی از ارکان مهم تولید فولاد کشور است، اظهار کرد:

شرکت فولاد مبارکه با تولیدات و رکوردزنی‌هایی که به دست می‌آورد توانسته است برای کشور افتخارآفرینی کند.

البته همین انتظار را از شرکت فولاد مبارکه داریم و دستاورد تولید عریض‌ترین تختال در منطقه هم با مدیریت و کارشناسان این شرکت حاصل شده است که غرورآفرین است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به اینکه نوآوری و کیفی‌سازی در صنعت فولاد موضوع بسیار مهمی است تا با جهش تولید بتوان توسعه صنعت فولاد در کشور را رقم زد، گفت:

شرکت فولاد مبارکه ثابت کرده است که با کارشناسان زبده و کارآمد و بومی سازی قطعات وتجهیزات می توان تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد و با تکیه بر صنعت داخلی کشور، علاوه بر افزایش کمی در صنعت فولاد به کیفی سازی دست یابیم.

 

***  کسب جایگاه برتر ایران در صنعت فولاد

 

رستگارپور با ابراز امیدواری از کسب جایگاه برتر ایران در صنعت فولاد، اظهار کرد:

توسعه صنعت فولاد مهم است، زیرا وقتی چنین ظرفیتی اعم از نیروی انسانی و دانش در کشور وجود دارد باید از هرگونه خام فروشی جلوگیری کرد و به تولیدات محصولات فولادی با ارزش افزوده بالا دست یافت.

 

وی، چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ در تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را دست یافتنی دانست و گفت:

توانمندی‌های کارشناسان داخلی به ویژه در ایام تحریمی ثابت کرد که می‌توان موانع را به فرصت تبدیل کرد.

علاوه بر توسعه تولیدات در صنعت فولاد می‌توان با تکیه بر توانمندی‌های داخلی به این مهم دست یافت.

 

*** طرح جامع فولاد ، چراغ راه صنعت فولاد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در پایان با بیان اینکه طرح جامع فولاد که تمام زنجیره‌ها را به هم مرتبط می‌کند، می‌تواند چراغ راه صنعت فولاد کشور قرار بگیرد، اظهار کرد:

با مانع‌زدایی و پشتیبانی به تولیدات کمی و کیفی محصولات فولادی در کشور دست یافت و بازار صادرات را جدا از بازار داخلی تعریف کرد و متناسب با قیمت های جهانی و نیازهای خارج برای محصولات فولادی چاره اندیشید.

اگر تمام فعالان حوزه فولاد از یک برنامه جامع تبعیت کنند هیچ تغییری داخلی و بیرونی نمی تواند بر زنجیره های این صنعت تاثیر بگذارد و چشم انداز تعریف شده برای صنعت فولاد خارج از چارچوب های اجتماعی و سیاسی اهدافش را دنبال می کند چراکه با همیاری و تعهد به یک برنامه جامع می توان به چشم انداز ۱۴۰۴ که تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است، دست یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول