اخبار برگزیده

کد خبر:277190
پ
فروشگاه‌های زنجیره‌ای
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای، محدودیت‌های کرونایی را دور زدند

وضعیت عرضه محصولات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد بخشی از آنها به این ممنوعیت‌ها متعهد نبوده و لوازم خانگی را به فروش می‌رسانند.

وضعیت عرضه محصولات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد بخشی از آنها به این ممنوعیت‌ها متعهد نبوده و لوازم خانگی را به فروش می‌رسانند.

 

*** فروش لوازم خلانگی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با تشدید شیوع بیماری کرونا در سطح کشور براساس تصمیمات جدید قرار براین شد تا برخی از اصناف فعلاً تعطیل بوده و معاملاتی در این حوزه‌ها صورت نگیرد.

از میان اصناف تعطیل شده می‌توان به بخش خرید و فروش لوازم خانگی اشاره کرد تعطیلی این بخش باعث شده تا اکثر فروشندگان و مغازه‌دارانی که باید چک‌های خود را پاس کنند با مشکل روبرو شوند به نحوی که علیرغم تمام بحث‌ها در تغییرات قیمتی کالاها کسبه در بازار لوازم خانگی مجبور به کاهش قیمت‌ها برای جذب مشتری هستند.

مشاهدات فروش‌های اینترنتی محصولات لوازم خانگی نشان از آن دارد که عمده کارخانه‌داران و تولیدکنندگان در شرایط فعلی به دلیل عدم وجود خریدار ترجیح می‌دهند سودهای بالای خود را در محصولات حذف و آنها را با حداقل قیمت به فروش برسانند.

اما گله‎هایی نیز در این حوزه مطرح شده است، زیرا بنابر اعلام ستاد کرونا می‌بایست فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز از فروش لوازم خانگی جلوگیری کنند؟، اما وضعیت عرضه محصولات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد بخشی از آنها به این ممنوعیت‌ها متعهد نبوده و لوازم خانگی را به فروش می‌رسانند که همین موضوع باعث نارضایتی کسبه و فروشندگان لوازم خانگی شده است، که چرا انها می‌گویند ما را مجبور کرده‌اند تا مغازه‌های خود را تعطیل کنیم اما از آن طرف فروشگاه‌ها لوازم خانگی می‌فروشند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** افزایش ۲۵ درصدی کالا علیرغم مصوبات قانونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علاوه براین موضوع تعدادی از تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز با شروع فصل گرما از شرایط سوءاستفاده کرده و در برخی از محصولات خود که در این فصل استفاده زیادی می‌شود، افزایش قیمت‌هایی را اعمال کرده‌اند به عنوان نمونه یک تولیدکننده در محصولات خود افزایش ۲۵ درصدی را اجرایی کرده است این درحالیست که قرار بود در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت هیچ کدام از کالاها تغییر نداشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول