کد خبر:277204
پ
علیرضا ناصرپور
معاون توسعه بازار بورس کالا:

امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

معاون توسعه بازار بورس کالا از امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا خبر داد.

معاون توسعه بازار بورس کالا از امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا خبر داد.

 

*** قابلیت عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا ناصرپور با بیان اینکه مطابق دستورالعمل معاملات ا‌ملاک و مستغلات در بورس کالای ایران، قابلیت عرضه ا‌ملاک اشخاص حقیقی وجود دارد، اظهار کرد:

در صورت تقاضای افراد حقیقی برای عرضه املاک خود در بورس کالا نه تنها بسترهای مقرراتی از گذشته فراهم شده بلکه بسترهای فنی آن نیز موجود است.

 

وی در ادامه افزود:

امکان عرضه املاک حقیقی همانند اشخاص حقوقی در بورس کالای ایران فراهم است که در این راستا در اواخر سال گذشته یک ملک متعلق به بخش خصوصی مورد پذیرش قرار گرفت.

بسته به تقاضایی که برای پذیرش و عرضه املاک اشخاص حقیقی ارائه شود، این امکان در بورس کالا وجود دارد که فرآیند مربوطه را انجام دهیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

حذف واسطه‌ها و دلالان با عرضه مواد اولیه صنایع فولادی در بورس

خودروهای فاقد ثبت سفارش از گمرکات ترخیص نمی‌شوند

اشتباهات دولت در بازار س‍رمایه مشهود است

 

 

*** مزایای عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

 

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا در خصوص مزایای عرضه املا‌ک اشخاص حقیقی در بورس کالا، گفت:

از آنجا که معاملات در بورس کالا در قالب حراج انجام می شود از این رو از جمله مزیت عرضه ام‍لاک در وهله اول این است که مناسب‌ترین شیوه برای کشف قیمت رقم می خورد، از سوی دیگر دسترسی مطلوبی به اطلاعات املاک عرضه شده در بورس کالا در سطح ملی وجود دارد و خریداران در صورت تمایل می توانند پیشنهاد خرید خود را ارسال کنند.

 

وی در ادامه افزود:

بنابراین مهم ترین مزیت‌های عرضه املاک در بورس کالا را می‌توان کشف قیمت مناسب برای طرفین معامله و بازاریابی مطلوب به واسطه اطلاع رسانی گسترده از طریق کانال‌های رسمی بورس به فعالان بازار ام‍لاک عنوان کرد.

 

*** حضور انبوه سازان از دو مسیر

 

ناصرپور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به امکان حضور انبوه‌سازان برای عرضه املاک در بورس کالا نیز اشاره کرد و گفت:

انبوه‌سازان از دو طریق قادرند از ابزارهای بورس کالا استفاده کنند اول تامین مواد اولیه و مصالح ساختمانی مورد نیاز خود از طریق بورس کالا و دوم از طریق فروش املاک، در حقیقت در حال حاضر شرایط خرید مصالح شامل میلگرد و تیرآهن و تامین مالی انبوه‌سازان در این بخش از طریق بورس کالا فراهم است که در صورت عرضه سیمان نیز قادر به تامین این کالا از طریق بورس خواهند بود.

 

*** اوراق خرید دین در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا در پایان با اشاره به ایجاد قابلیت‌های دیگر بورس کالا برای کمک به تامین مالی خریداران، اظهار داشت:

بورس کالا به دنبال قابلیت‌های دیگری مانند اوراق خرید دین و ابزارهایی از این دست نیز است تا به نوعی در تامین مالی خریداران این نوع محصولات گام برداشته و کمک نماید.

این مورد در دست بررسی است و با توجه به اینکه مقررات آن موجود است در صورت تقاضا امکان انتشار این اوراق هم وجود دارد.

اوراق خرید دین در بخش مسکن می‌تواند بسیار کارآمد باشد و از دیگر سو اوراق سلف مسکن و صندوق‌های املاک و مستغلات و زمین و ساختمان از دیگر ابزارهایی هستند که می تواند به توسعه بخش مسکن کمک کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید