اخبار برگزیده

کد خبر:277226
پ
گندله
مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فــــولادسازی:

طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فــــولادسازی از اجــــرای موفقیـــــت‌آمیز طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله خبر داد.

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فــــولادسازی از اجــــرای موفقیـــــت‌آمیز طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازی سیستم پاشش آب بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله خبر داد.

 

*** اجــــرای طراحی بر روی پایل‌های کنسانتره و گندله

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا خادم کیمیائی، اجرای این پروژه را در راستای توجه به ملاحظات زیست‌ محیطی شرکت فولاد مبارکه بیان کرد و افزود:

اجرای این پروژه کاهش حداکثری گردوغبار ناشی از مواد اولیه انباشت‌شده و جلوگیری از پراکنش مواد در هنگام وزش باد در پارک‌های انباشت و برداشت را در پی دارد.

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فــــولادسازی در پایان به نکات مهم این پروژه شامل امکان مانیتورینگ و کنترل پاشش آب در ۲۷ زون مستقل، امکان شناسایی محل نشتی بر روی خطوط پایپینگ و در نتیجه کاهش قابل‌توجه مصرف آب اشاره کرد.

 

*** رئیس اجرای پروژه‌های ناحیه آهن‌سازی/ ایجاد خطوط جدید با بهینه‌سازی پمپ‌خانه موجود

 

رئیس اجرای پروژه‌های ناحیه آهن‌سازی نیز در خصوص این پروژه، اظهار داشت:

با افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی پمپ‌خانه موجود، خطوط جدید به طول تقریبی ۳۰ کیلومتر در طول مسیر پایل‌های موجود ایجاد و با استفاده از رینگ بسته نسبت به تأمین آب مورد نیاز پروژه اقدام گردید.

تعداد نازل‌های استفاده‌ شده در این پروژه ۲۵۰ عدد در نظر گرفته شد که قابلیت توزیع یکنواخت آب را در طول مسیر پرتاب خود دارد و با فشار ایجاد شده در رینگ آب تغذیه‌کننده آن‌ها، سطوح پایل‌های مذکور، منطقه‌ای به وسعت حدود ۱۶۰ هزار مترمربع را تا حدود ۹۰ درصد پوشش می‌دهد.

 

*** رئیس واحد مواد خام ناحیه آهن‌سازی/ مزایای اجرای طرح جدید 

 

رئیس واحد مواد خام ناحیه آهن‌سازی نیز مزایای اجرای طرح جدید را نسبت به طرح قبلی همپوشانی مناسب پاشش آب، بهبود مسیرهای دسترسی، عمر لوله‌ها و… معرفی کرد و افزود:

انجام این پروژه با توجه به اولویت‌دار بودن انباشت حداکثری مواد اولیه در پایل‌ها، به‌ دلیل نیاز فولاد مبارکه از یک طرف و عدم دسترسی کامل پیمانکار به مسیرهای مورد نیاز جهت حفاری و اجرای لوله‌های دفنی از طرف دیگر، با دشواری‌های زیادی همراه بود که با همکاری و مشارکت مناسب مجموعه توسعه و بهره‌برداری، این مهم به‌خوبی انجام شد و پروژه پس از رفع عیب و برگزاری آموزش‌های لازم تحویل بهره‌بردار گردید.

 

*** قدردانی از زحمات پرسنل واحد اجرای پروژه‌های آهن‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  مدیریت اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی در پایان از زحمات پرسنل واحد اجرای پروژه‌های آهن‌سازی، دستگاه نظارت، مدیریت و پرسنل بهره‌برداری ناحیه آهن‌سازی و کلیه همکارانی که در برنامه‌ریزی، اجرا و راه‌اندازی این پروژه مشارکت داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول