کد خبر:277211
پ
کرونا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

علت انصراف صاحبان مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده از دریافت وام کرونا چیست؟

مطابق آمار، بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا به خانوارها و کسب‌وکارهای متقاضی پرداخت شده است.

مطابق آمار، بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا به خانوارها و کسب‌وکارهای متقاضی پرداخت شده است.

 

*** حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب‌دیده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، سال ۹۹ وزارت کار امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم کرد.

بر این اساس مقرر شد کلیه صاحبان مشاغل و کسب و کارهای خصوصی و تعاونی مشمول طرح اعم از کارفرمایی و خویش فرمایی که در رسته‌های ۱۴ گانه از پیش مصوب و شناسایی شده فعال که باشند و  کد بیمه پردازی در سامان تأمین اجتماعی داشته و در جهت حفظ اشتغال موجود اقدام کرده باشند مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا قرار می‌گیرند.

اما مطابق آمار ارائه شده تا کنون بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا به خانوارها و کسب‌وکارهای متقاضی پرداخت شده است.

 

*** چه مقدار تسهیلات کرونایی پرداخت شد؟

 

در مرحله نخست پرداخت تسهیلات، ۲۲ هزار میلیارد تومان به خانوار، ۶٫۶ هزار میلیارد تومان به کسب‌ و کارهای آسیب دیده، ۲٫۵ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های معظم حمل‌ونقلی و ۴٫۵ میلیارد تومان نیز به عنوان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شد.

در مرحله دوم نیز ۷٫۵ هزار میلیارد تومان به خانوارها و ۲۰۰ میلیارد تومان وام ویژه بنگاه‌های سه گانه (فرهنگ و هنر، گردشگری و ورزش و جوانان) پرداخت شده است.

جمع این میزان پرداختی در دو مرحله کمی بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که دولت در مرحله اول ۷۵ هزار میلیارد تومان و در مرحله دوم ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام به متقاضیان در نظر گرفته و تصویب کرده بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** دلایل انصراف متقاضیان از دریافت وام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با این وجود متقاضیانی که در فرآیند ثبت نام متوقف شده و از دریافت وام منصرف شدند نیز وجود داشتند.

برخی از گزارش ها حاکی از این است که بخشی از متقاضیانی که منصرف شدند به خاطر موانع بانکی بوده است.

موانع بانکی شامل شرایط سخت تضامین بانکی، عدم همکاری بانک، چند مرحله‌ای بودن پرداخت وام، داشتن چک برگشتی ضامن و شرایط سخت بازپرداخت است.

متقاضیانی که منصرف شده‌اند منظور از عدم همکاری بانک پاسخ‌هایی چون اعلام عدم دریافت بخشنامه، عدم پاسخگویی بانک اعلام کرده‌اند.

برخی دیگر از مشکلات در مسیر دریافت وام موانع  نرم‌افزاری و ساختاری بوده است که منظور از این مشکل عدم دریافت پیامک، عدم اطلاع از چگونگی پیگیری، فرصت کوتاه تحویل مدارک است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول