کد خبر:276894
پ
کارگران
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور:

نگرانی کارگران درباره حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی/ کارفرماها قبول کردند دولت تعلل می‌کند

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور، درباره نگرانی کارگران درباره حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی توضیح داد.

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور، درباره نگرانی کارگران درباره حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی توضیح داد.

 

***  آخرین وضعیت پرداخت حق مسکن ۴۵۰ هزارتومانی کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا امام‌ قلی‌تبار درباره حق مسکن ۱۴۰۰، اظهار کرد:

اسفندماه هر سال ماراتن تعیین حقوق و مزایای کارگران برای سال جدید شروع و در پایان این ماراتن، بخش‌نامه شورای‌ عالی کار صادر می‌شود.

یکی از اقلام مزایای انگیزشی کارگران حق مسکن است که در بخش‌نامه فوق از ۳۰۰ هزار تومان در سال ۹۹ به ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافته است،

فارغ از اینکه حق مسکن کارگران در شرایط فعلی و با افزایش افسار گسیخته هزینه‌های زندگی کارگران، کمتر از حق شارژ مسکن اجاره‌ای آنان می‌باشد بر کسی پوشیده نیست.

 

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه کارفرماها قبول کردند، دولت تعلل می‌کند، گفت:

اما اینکه چرا بعد از تصویب این موضوع در شورای‌ عالی کار معمولاً در همان ابتدای سال به مرحله اجرا در نمی‌آید ابهامات زیادی را در ذهن جامعه کارگری به‌ وجود آورده است که چرا با علم به تأیید کارفرمایان مبنی بر افزایش حق مسکن در شورای‌ عالی کار، دولت در عدم پرداخت پافشاری دارد؟ چرا پرداخت حق مسکن منوط به مصوبه هیئت وزیران است در حالی که اصلاً در پرداخت آن نقشی ندارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** حق مسکن کارگران در کارتابل کم اهمیت دولت قرار داد

 

وی با تاکید بر اینکه حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران در کارتابل کم اهمیت دولت قرار داد، تصریح کرد:

حتی به وظیفه قانونی خود و آن هم براساس قانون اساسی و اصل ۴۳ عمل نکرده است؟ کارگران به این موضوع که پرونده حق مسکن در کارتابل کم‌ اهمیت دولت در صف انتظار ارائه به جلسه هیئت وزیران است، آگاه‌اند و اطمینان دارند که تصویب آن حتی به چند دقیقه زمان هم نیاز ندارد اما دلخوری جامعه کارگران در این است که شاید تعلل دولتی‌ها در عدم تصویب حق مسکن ناچیز دانستن رقم حق مسکن باشد و آن را با حقوق و درآمد حدود بیست‌ میلیونی خود مقایسه می‌کنند.

قطعاً که این افزایش در برابر حقوق دست‌اندرکاران در دولت بسیار ناچیز باشد، اما برای جامعه کارگری که با سیلی بر سر سفره خالی خانواده خود نشسته و از سر شرمساری تا صبح نمی‌خوابد رقم بسیار با ارزشی است که می‌تواند ذره‌ای هر چند ناچیز در جبران هزینه کارگر نقش‌آفرینی نماید.

 

*** انتظار تسریع در روند تصویب نهایی حق مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در پایان با بیان اینکه جامعه کارگران و نمایندگان آنان از دولت انتظار دارند برای تصویب افزایش حق مسکن در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام نماید، اظهار کرد:

البته پافشاری کارگران بابت این موضوع بدین خاطر است که هر چه زمان تصویب این موضوع در هیئت دولت با تأخیر مواجه شود به همان اندازه برخی کارفرمانماها که کم هم نیستند به‌ دلیل بالا رفتن معوقه این موضوع از پرداخت معوقه‌ها شانه خالی می‌کنند که طبق معمول به‌ ضرر حقوق‌بگیران می‌باشد.

جامعه کارگران و نمایندگان آنان از دولت انتظار دارند برای تصویب افزایش حق مسکن در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام نماید

تعیین تکلیف این موضوع حداقل کاری است که دولت می‌تواند برای ادای احترام به جامعه کارگری کشور انجام دهد که بیش از نیمی از جمعیت کشورمان را شامل می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول