کد خبر:276855
پ
جوجه
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مقدار قاچاق ماهانه جوجه یک‌روزه چقدر است؟/ جهاد به وظایفش عمل نمی‌کند

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، میزان قاچاق ماهانه جوجه یک‌روزه توسط کولبران را ۱ میلیون اعلام کرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، میزان قاچاق ماهانه جوجه یک‌روزه توسط کولبران را ۱ میلیون اعلام کرد.

 

*** پیشگیری از موضوع قاچاق چطور ممکن است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن نیری با بیان اینکه در هر حوزه‌ای باید از میزان نیاز، تولید و عرضه اطلاعات شفافی داشته باشیم، اظهار داشت:

در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای پیشگیری از موضوع قاچاق باید این حداقل اطلاعات و برآوردهای دستگاه‌های تخصصی را داشته باشیم که متأسفانه در برخی از موارد این اطلاعات از سوی دستگاه‌های ذیربط همچون جهاد کشاورزی در اختیار ما قرار نگرفت.

یکی از دلایل عدم ارائه اطلاعات، این بود که وزارت جهاد کشاورزی اطلاعات خاصی در این رابطه ندارد که بخواهد آن را در اختیار ما قرار دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** جهاد به وظایفش عمل نمی‌کند

 

وی با اشاره اینکه اردیبهشت سال ۹۹ نامه‌ای به معاونت امور دامی وزارت جهاد کشاورزی زدیم و موضوع تخم مرغ را پیگیری کردیم، افزود:

وقتی پیش‌بینی می‌شود که احتمال قاچاق وجود دارد باید برای آن بخش تدبیری اندیشیده شود از این رو به وزارت جهاد اعلام کردیم اگر می‌خواهید، می‌توانیم تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق را برای حوزه تخم مرغ اجرا کنیم تا حمل و نقل تخم مرغ با ضابطه و آئین نامه باشد، اما هنوز هیچ خبری به ما نداده‌اند.

حتی وزارت صنعت به وزارت جهاد اعلام کرد که برای رهگیری تخم مرغ‌ها باید اطلاعات تولید و فروش و … را داشته باشیم اما در این بخش هم خبری نشد.

 

*** یکی از عوامل اصلی قاچاق چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق در پایان با بیان اینکه اصلاح فرایندهای اقتصادی، پیشگیری از قاچاق را تسهیل می‌کند، گفت:

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ وزیر جهاد مکاتبه‌ای با ستاد مبنی بر احتمال قاچاق هدفمند تخم مرغ نطفه دار انجام داد؛ ۳ روز بعد ستاد مکاتبه‌ای با معاونت امور دامی وزارت جهاد انجام داد تا اطلاعات مربوط به ممنوعیت، وجود و عدم وجود سامانه برای جا به جایی کالاها و به طور کلی تمامی اطلاعات مربوط به این بخش را به ما اعلام کنند؛ اما در هر صورت وزارت جهاد کارهایش را به درستی انجام نداد.

وقتی قرار بر تحویل هزار جوجه است و در نهایت به مرغدار ۶۰۰ جوجه می‌رسد، وزارت جهاد و ناظر این حوزه نباید پیگیری کند که این ۴۰۰ جوجه در حمل و نقل به کجا رفته است؟

حدود ۱۲۰ میلیون جوجه ریزی ماهانه در کشور انجام می‌شود که بازرسی‌های ما از مرز نشان می‌دهد که شاید یک میلیون جوجه توسط کولبران قاچاق شود زیرا به صورت کانتینری نمی‌توان جوجه را قاچاق کرد.

ارز ترجیحی یکی از عوامل اصلی قاچاق است.

مهر 

 

 

انتهای پیام/// 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول