کد خبر:276711
پ
سیکل‌ ترکیبی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رکورد تولید نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی ایران شکسته شد

میزان تولید برق نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی کشور در سال ۹۹ با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ به حدود ۱۵۸ میلیون مگاوات ساعت رسید.

میزان تولید برق نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی کشور در سال ۹۹ با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ به حدود ۱۵۸ میلیون مگاوات ساعت رسید.

 

*** افزایش ۲۰ درصدی میزان تولید برق نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نگاهی به آمار تولید نیروگاه‌های حرارتی کشور حاکی از آن است که در سال ۹۹ با افزوده شدن بخش بخار نیروگاه‌های پرند، عسلویه، ارومیه، فردوسی، شیروان، سبلان و کاسپین شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی به عنوان واحدهای تولیدکننده برق دوست‌دار محیط زیست هستیم.

تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود بازده نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌ تنها برای صنعت برق، بلکه برای محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تاثیرات گسترده آن خواهیم بود.

با قرار دادن یک توربین بخار ۱۶۰ مگاواتی در امتداد دو توربین گازی ۱۵۹ مگاواتی و تشکیل یک بلوک کامل سیکل‌ترکیبی، بدون نیاز به مصرف سوخت اضافی و از محل حرارت بازیافت‌شده در سیکل نخست تولید برق، بازده نیروگاه از حدود ۳۴ درصد به نزدیک ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

 

***  رشد ۱۰ درصدی میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی

 

در سال پیش ۳۴۳ میلیون مگاوات ساعت انرژی در همه نیروگاه‌های کشور (حرارتی، برق‌آبی، اتمی و تجدیدپذیر) تولید شده است که سهم نیروگاه‌های حرارتی (بخاری، گازی، سیکل‌ترکیبی) از این رقم بیش از ۳۱۴ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

سال ۹۹ حدود ۹۲ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین شده است، میزان تولید این واحدها نسبت به سال ۹۹ بیش از ۹ درصد افزایش یافته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اشتباهات دولت در بازار سرمایه مشهود است

حذف واسطه‌ها و دلالان با عرضه مواد اولیه صنایع فولادی در بورس

خودروهای فاقد ثبت سفارش از گمرکات ترخیص نمی‌شوند

 

 

*** آمادگی ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی برای تابستان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۳۱ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران در این باره، اظهار کرد:

 ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت واحدهای نیروگاهی برق حرارتی تا نیمه خردادماه و بعد از پایان تعمیرات وارد مدار خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول