کد خبر:276735
پ
تعهدات ارزی
دبیر کمیته اقدام ارزی:

مهلت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان ریالی به عراق و افغانستان

دبیر کمیته اقدام ارزی اعلام کرد، صادرکنندگان ریالی به عراق و افغانستان حداکثر تا ۳۱ خرداد فرصت دارند تعهدات ارزی خود را رفع کنند.

دبیر کمیته اقدام ارزی اعلام کرد، صادرکنندگان ریالی به عراق و افغانستان حداکثر تا ۳۱ خرداد فرصت دارند تعهدات ارزی خود را رفع کنند.

 

*** مهلت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احسان قمری در خصوص رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان، اظهار داشت:

بر اساس بند یک بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ صادرکنندگانی که نسبت به فروش ریالی کالاهای صادراتی در بازه زمانی ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۱۶ مرداد سال ۹۷ به عراق و افغانستان اقدام کرده و در موعد مقرر اطلاعات فروش ریالی خود را در سامانه جامع تجارت ثبت نکرده اند، حداکثر تا تاریخ ۳۱ خردادماه سال جاری فرصت دارند تا صرفاً با ثبت اطلاعات فروش ریالی خود در سامانه جامع تجارت، تعهدات ارزی خود را رفع کنند.

رفع تعهدات ارزی این گروه از صادرکنندگان ارتباطی به معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نداشته و مشمول استفاده از نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نخواهند بود.

 

دبیر کمیته اقدام ارزی در پایان پیرامون برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ثبت اطلاعات فروش ریالی به سایر کشورها غیر از عراق و افغانستان در بازه زمانی ۲۲ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت ۹۷، بیان کرد:

ضوابط این موضوع از طریق دبیرخانه کمیته اقدام ارزی اعلام خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** ثبت اطلاعات فروش ریالی به عراق و افغانستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس مکاتبه انجام شده از سوی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی زیرساخت لازم جهت ثبت اطلاعات فروش ریالی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فراهم خواهد شد.

همچنین طی چند روز آینده صادرکنندگان قادر خواهند بود نسبت به ثبت اطلاعات فروش ریالی به عراق و افغانستان مربوط با بازه زمانی یاد شده اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول