اخبار برگزیده

کد خبر:276682
پ
سعد عبدی
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس:

عبور از برنامه با رشد ۷ درصدی تولید کاتد

مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به آخرین آمار تولید این شرکت از رشد ۷ درصدی در تولید مس کاتد تا پایان فروردین‌ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به آخرین آمار تولید این شرکت از رشد ۷ درصدی در تولید مس کاتد تا پایان فروردین‌ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** رشد ۷ درصدی تولید کاتد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعد عبدی از رشد ۷ درصدی تولید کاتد با برنامه تعریف‌ شده ۲۳ هزار تنی خبر داد و اظهار کرد:

تا پایان فروردین‌ ماه سال ۱۴۰۰ تولید مس کاتدی شرکت ملی صنایع مس ایران در مجموع ۲۴ هزار و ۶۱۵ تن بوده که در برابر برنامه تعریف‌ شده ۲۳ هزار تنی، رشد ۷ درصدی داشته است.

 

*** رشد ۵ درصدی تولید کنسانتره مس

 

مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان اینکه تولید کنسانتره مس در مجموع کارخانه‌های تغلیظ مس سرچشمه مس سونگون، مس میدوک و مس چهل کوره نیز طی این دوره زمانی، رشد ۵ درصدی را تجربه کرده است، گفت:

در طی این مدت، شرکت مس ۱۰۸ هزار و ۳۵۴ تن نسبت به برنامه تعریف‌شده ۱۰۳ هزار و ۲۶۳ تنی، با افزایش تولید کنسانتره مس روبرو بوده است.

تولید مس محتوی معدنی به‌ عنوان شاخص اصلی تولید در شرکت‌های معدنی ۲۶ هزار و ۱۱۳ تن بوده است که نسبت به برنامه ۲۵ هزار و ۱۰۳ تنی رشد ۴ درصدی داشته است.

 

وی درباره کل استخراج شرکت مس از معادن سرچشمه، میدوک، سونگون چهل کوره و سایر معادن در حال آماده‌سازی طی این بازه زمانی، بیان کرد:

شرکت مس در مجموع ۱۷ میلیون و ۷۱۱ هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف‌ شده ۱۴ میلیون و ۹۹۷ هزار تنی، از رشد ۱۸ درصدی برخوردار بوده است.

برنامه تعیین‌ شده برای برداشت سنگ سولفوری از معادن فوق نیز تا پایان نخستین ماه سال جاری ۴ میلیون و ۷۶۰ هزار تن بوده که با عملکرد ۴ میلیون و ۸۴۷ هزار تنی، ۲ درصد از برنامه جلوتر بوده است.

 

*** رشد ۱۱ درصدی کنسانتره مولیبدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان اینکه کنسانتره مولیبدن در این ماه با تولید ۶۷۹ تنی رشد ۱۱ درصدی داشته است، اظهار کرد:

تولید لجن الکترولیزی (فلزات گرانبها) ۶۵ تن بوده است که در مقابل برنامه ۵۷ تنی رشد ۱۵ درصدی داشته است.

در سال جاری به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری با ابلاغ استراتژی‌های مانع‌زدایی و پشتیبانی همه‌جانبه از تولید، تلاش‌ها و سیاست‌ها در چارچوب رونق بخشی به تولید با اتکا به ظرفیت‌های درونی و با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی بیش از پیش ‌قدم خواهیم برداشت.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول