کد خبر:276950
پ
تولید
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم:

عبور از مرز تولید ۷۰۰ هزار تن در ناحیه فولادسازی

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم از ثبت رکورد جدید تولید ۷۰۰ هزار تن در ناحیه فولادسازی در ۳۱ فروردین ماه خبر داد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم از ثبت رکورد جدید تولید ۷۰۰ هزار تن در ناحیه فولادسازی در ۳۱ فروردین ماه خبر داد.

 

*** ثبت رکورد جدید تولید ۷۰۰.۲ هزار تن در فروردین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا سلیمی با اشاره به موفقیت به دست آمده در این ناحیه، اظهار کرد:

در آخرین ساعات ۳۱ فروردین ماه، با همت و تلاش نیروهای تلاشگر ناحیه فولادسازی شرکت فولاد مبارکه، رکورد تولید ۷۰۰ هزار و ۲۱۵ تن به ثبت رسید تا بار دیگر کارکنان غیرتمند فولاد مبارکه، طنین ما می توانیم  را تکرار کنند و با بهبود رکورد قبلی که مربوط به اسفند ۹۹ و به میزان ۶۶۲ هزار تن بود، گامی در جهت تحقق شعار سال بردارند.

 

وی در ادامه به تولیدات سال ۹۹ این ناحیه اشاره کرد و افزود:

مهم‌ترین این رکوردها تولید ۷ میلیون تن فولاد خام بود که نسبت به سال ۹۸ حدود ۷۳۰ هزار تن و نسبت به سال ۹۶ که بیشترین میزان تولید اتفاق افتاده بود، ۵۵۰ هزار تن افزایش داشت.

همچنین در طول سال نیز ۴ رکورد تولید ماهیانه، به‌ترتیب در فروردین ۶۳۶ هزار تن، در خرداد ۶۳۷ هزار تن، در شهریور ۶۳۹ هزار تن و در اسفند ۶۶۲ هزار تن به ثبت رسید؛ ضمن اینکه این روند در تولیدات روزانه به ۱۳۱، ۱۳۳، ۱۳۶، ۱۳۸ و ۱۴۰ هزار تن رسید و این امر نشان از پویایی و همت بلند کارکنان در این ناحیه دارد.

 

*** ثبت رکورد در واحد گاززدایی

 

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم همچنین ثبت رکورد در واحد گاززدایی، رکورد تعداد ذوب، بهبود کیفیت و کاهش ضایعات را دیگر دستاوردهای این ناحیه در سال ۹۹ معرفی کرد و گفت:

این موفقیت‌ها در حالی محقق شد که شرکت با چالش‌هایی همچون تحریم‌، بیماری کرونا و محدودیت‌های انرژی و مواد اولیه روبه‌رو بود، ولی با استفاده از تمام ظرفیت‌های شرکت و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، مدیریت توقفات و تغییرات اساسی خطوط تولید، توانستیم این رکوردهای ارزشمند را در سال ۹۹ برای فولاد مبارکه به ثبت برسانیم.

 

*** نقش مؤثر کارکنان در تحقق اهداف شرکت

 

سلیمی به نقش مؤثر کارکنان در تحقق اهداف شرکت نیز اشاره کرد و افزود:

زمانی که به رکورد ۱۴۴ ذوب که در فروردین سال ۱۴۰۰ به دست آمد توجه می‌کنیم، به نقش پررنگ نیروی انسانی در فولاد مبارکه پی می‌بریم و متوجه می‌شویم که این خواست و اراده نیروی انسانی است که با مدیریت درست و جلوگیری از توقفات ناخواسته و همچنین با مدیریت زمان می‌تواند چنین افتخاری را در شرکت خلق کند.

در سال جدید برنامه تولید ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن را در دستور کار داریم، ولی تلاش می‌کنیم ۷٫۲ میلیون تن را که ظرفیت فولادسازی است محقق کنیم، زیرا تجربه سال گذشته نشان داد با همت و تلاش همگانی و کارِ گروهی که در شرکت نهادینه شده است، این امر دور از دسترس نیست و می‌توان با همدلی و همبستگی در سال جدید، با پشت سر گذاشتن چالش‌های مطرح‌شده، این هدف را محقق ساخت.

 

*** تولید محصولات ویژه و گریدهای خاص در فولاد مبارکه

 

 

وی در خصوص تولید محصولات ویژه و گریدهای خاص در شرکت فولاد مبارکه، یادآور شد:

در استراتژی فولاد مبارکه دو مورد از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است:

یکی توسعه محصول و دیگری بومی‌سازی. استراتژی توسعه محصول در سال ۹۹ منجر به معرفی چندین محصول جدید به جامعه صنعتی کشور شد، مثل تختال با ضخامت کوچک، تختال به ضخامت ۲۰۰ میلی‌متر و فولادهای API. در خصوص بومی‌سازی نیز با بهره‌گیری از توان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان در جهت پویایی شرکت گام‌های مؤثری برداشت که نمونه بارز آن تولید محصول جدید تختال عریض ۲۰۲۵ میلی‌متر است که در فروردین‌ماه تحقق یافت.

 

*** قدردانی از همکاران ناحیه فولادسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان از تک‌تک همکاران ناحیه فولادسازی که در تحقق اهداف ناحیه تلاش کردند تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد از ظرفیتی که در این ناحیه وجود دارد حداکثر بهره‌برداری برای صنعت کشور حاصل گردد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول