کد خبر:276911
پ
محسن صادقی
مدیر کل دفتر بهره‌وری حمل‌ و نقل وزارت راه:

پرداخت ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به فعالان حمل و نقل

مدیر کل دفتر بهره‌وری حمل‌ و نقل وزارت راه از پرداخت ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به فعالان حمل و نقل خبر داد.

مدیر کل دفتر بهره‌وری حمل‌ و نقل وزارت راه از پرداخت ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به فعالان حمل و نقل خبر داد.

 

*** جزئیات پرداخت ۳,۲۷۰ میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل و نقل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صادقی در خصوص پرداخت تسهیلات حمایتی درخواستی بخش حمل‌ و نقل، اظهار داشت:

تا ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۰، از مجموع حدود ۴,۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل‌ و نقل عمومی برون‌ شهری، ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل‌ و نقل جاده‌ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

 

صادقی در ادامه افزود:

دولت در دو بخش به حمل‌ و نقل عمومی برون‌ شهری تسهیلات پرداخت کرده است.

بخش اول به‌ طور ویژه حوزه حمل‌ و نقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ و نقل عمومی برون‌ شهری است که با آسیب‌های قابل توجه روبرو شدند.

در مجموع حدود ۲۰۳ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ و نقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود ۱۵۵ هزار پرونده و معادل ۷۶ درصد از کل پرونده‌ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

حذف واسطه‌ها و دلالان با عرضه مواد اولیه صنایع فولادی در بورس

خودروهای فاقد ثبت سفارش از گمرکات ترخیص نمی‌شوند

اشتباهات دولت در بازار س‍رمایه مشهود است

 

 

*** تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ و نقل هوایی و ریلی

 

وی در مورد آخرین وضعیت تسه‍یلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ و نقل هوایی و ریلی، بیان کرد:

تاکنون در بخش هوایی، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از ۲,۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۱۴ شرکت به ارزش بیش از ۲ هزار و ۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که نشان از پرداخت ۸۰ درصدی کل تسهیلا‌ت درخواستی این بخش است.

 

صادقی در ادامه افزود:

در حوزه ریلی نیز از مجموع ۵۹ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۹۲۰ میلیارد تومان، تس‍هیلات ۲۳ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۲۳۰ میلیارد تومان است که نشان از پرداخت تنها ۲۵ درصد از کل ت‍سهیلات درخواستی این بخش دارد.

 

*** بانک‌ها برای تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات همکاری کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ و نقل وزارت راه در پایان ضمن بیان ضرورت و فوریت رسیدگی به شرکت‌های حوزه حمل‌ و نقل به سبب آسیب‌های جدی وارد بر آن به دلیل شیوع ویروس کرونا و علی‌الخصوص بخش حمل‌ و نقل ریلی کشور که در دریافت تسهیلات کرونا، با موانع و مشکلات متعددی مواجه هستند، خواستار همکاری بیشتر و همراهی برخی بانک‌های عامل جهت تسریع و تسهیل در پرداخت این وام حمایتی شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول