کد خبر:277076
پ
محمدعلی دادور
مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس:

تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر بنزین پاک در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس از تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر بنزین پاک با استانداردی بالاتر از استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه خبر داد.

مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس از تولید روزانه ۴۷ میلیون لیتر بنزین پاک با استانداردی بالاتر از استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه خبر داد.

 

*** تولید روزانه حدود ۴۷ میلیون لیتر بنزین یورو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی دادور تولید روزانه حدود ۴۷ میلیون لیتر بنزین پاک با استانداردی بالاتر از استاندارد یورو ۵ را اصلی‌ترین نشانه‌ اهتمام این پالایشگاه در حفاظت محیط‌ زیست قلمداد کرد و اظهار داشت:

رسالت اصلی ما تولید سوخت به‌ منظور تأمین امنیت سبد انرژی کشور به شمار می‌آید، با این‌ حال همواره توجه به الزام‌های محیط زیستی را مدنظر داریم زیرا توسعه‌ پایدار در گروی توجه به مباحث محیط زیستی است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

حذف واسطه‌ها و دلالان با عرضه مواد اولیه صنایع فولادی در بورس

خودروهای فاقد ثبت سفارش از گمرکات ترخیص نمی‌شوند

اشتباهات دولت در بازار س‍رمایه مشهود است

 

 

*** اقدامات ستاره خلیج فارس در راستای حفاظت از محیط‌ زیست

 

وی از کاشت هزار اصله درخت گلپرک به‌ منظور حفاظت از این گونه‌ گیاهی در خطر انقراض خبر داد و افزود:

ستاره خلیج‌فارس با اجرای سیستم‌های نو در مدیریت فضای سبز، حفاظت از منابع خاکی، حفاظت از منابع آبی، مدیریت مصرف انرژی و توجه به فرهنگ‌سازی به صنعتی پیشرو در حفاظت از محیط‌ زیست بدل شده است.

 

مدیر عامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس فرارسیدن روز جهانی زمین پاک را فرصتی برای پاسداشت ارزش‌های زیست‌محیطی خواند و اظهار کرد:

در این روز با توجه به اینکه درخت گلپرک از درختان بومی استان هرمزگان است و در خطر انقراض قرار دارد، هزار اصله از این درخت در پالایشگاه کاشته شد.

 

دادور این اقدام را حرکتی مؤثر به‌ منظور حفظ این گونه‌ ارزشمند برشمرد و افزود:

این درخت گونه‌ای نمک‌دوست، تثبیت‌کننده خاک و بسیار مقاوم به گرما و کم‌آبی است، از این‌ رو کاشت آن در منطقه‌ هرمزگان موفقیت‌آمیز خواهد بود.

 

وی به‌ کارگیری تمهیدات مناسب به‌ منظور بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی را از مهم‌ترین راه‌های حفظ محیط‌زیست برشمرد و گفت:

با مصرف سوخت‌های پاک، کاهش فلرینگ، استفاده از تجهیزات با بازدهی بالا و بازیافت گازهای حاصل از فرآیند تولید به‌عنوان سوخت سعی کرده‌ایم حساسیت خود را نسبت به حفظ محیط‌زیست در عمل نشان دهیم.

 

*** حفاظت از منابع آبی

 

مدیر عامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس حفاظت از منابع آبی را از دیگر وظایف زیست‌محیطی این شرکت عنوان کرد و افزود:

راه‌اندازی و بهره‌برداری از واحدهای پالایش آب‌ ترش به‌ منظور استفاده مجدد از آب در واحدهای عملیاتی، جداسازی گازهای اسیدی و انتقال به واحد بازیافت گوگرد در همین زمینه انجام شده است.

 

دادور از نمونه‌برداری، آزمایش و آنالیز روزانه خروجی پساب و خروجی آب خنک‌کننده مبدل‌های حرارتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و افزود:

طراحی، ساخت و بهره‌برداری از سیستم بسته به‌منظور بازچرخانی و خنک‌سازی آب، نصب آنالایزرهای برخط روی کانال برگشت آب به دریا، استفاده از تجهیزات برای جذب آلودگی احتمالی بخار آب، پایش مستمر چاه‌های پایش آب‌های زیرزمینی و استفاده دوباره از بخار مصرفی از دیگر اقدام‌های مبتکرانه برای حفظ منابع آبی در این ابرپالایشگاه است.

 

*** احیای زمین، افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در پایان دوری از شعارزدگی و فرهنگ‌سازی را از اصلی‌ترین موضوعات در بحث حفاظت محیط‌ زیست برشمرد و اظهار کرد:

امیدوارم همگان با تفکری سیستمی همسو با شعار جهانی (احیای زمین، افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار) تلاش کنند تا نه‌ تنها در این روز، بلکه در همه روزهای سال شاهد اجرای این شعار و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست در میان قشور جامعه باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول