کد خبر:276683
پ
مرغ
دبیر کانون مرغداران گوشتی ایران:

مشکل نهاده‌ها و گرانی مرغ، ربطی به تحریم ندارد

دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران معتقد است، رد پای تحریم‌ها در مشکل نهاده‌های دامی و افزایش قیمت مرغ خیلی پررنگ نبوده و بیشتر از همه، سوءمدیریت تأثیرگذار بوده است.

دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران معتقد است، رد پای تحریم‌ها در مشکل نهاده‌های دامی و افزایش قیمت مرغ خیلی پررنگ نبوده و بیشتر از همه، سوءمدیریت تأثیرگذار بوده است.

 

*** مشکلات در حوزه مرغ و نهاده‌ها؛ علت چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پرویز فروغی درباره مشکلات پیش روی تولید و عرضه نهاده‌های دامی، اظهار داشت:

دو متولی این موضوع وزارت صنعت و جهاد کشاورزی خودشان هم با هم مشکل دارند و تولیدکننده بین این دو گرفتار شده و نمی‌داند که مشکلاتش را باید به کدام نهاد منعکس کند.

متولیان نمی‌خواهند واقعیت‌های تولید را قبول کنند، لذا بر اساس واقعیت‌ها آنالیز و تصمیم‌گیری نمی‌کنند و تصمیماتشان بر مبنای سلیقه و تفکر شخصی است.

متولیان امر، قیمت تمام شده مرغ را در نظر نمی‌گیرند و خیلی دیر تصمیم می‌گیرند و مشکلاتی که اخیراً در حوزه مرغ و نهاده‌ها رخ داد به دلیل تأخیر در تصمیم‌گیری متولیان این حوزه بود.

در جلسه‌ای که ما در وزارت صنعت داشتیم تمام توضیحات را ارائه کردیم، اما گفتند به ما دستور داده شده که قیمت‌ها را تا بعد از عید افزایش ندهیم.

 

*** انتقاد از سیاست‌های اتخاذی در تولید مرغ

 

وی با انتقاد از سیاست‌های اتخاذی در تولید مرغ، گفت:

اگر همان زمان قیمت مرغ را اصلاح کرده بودند و دستوری نبود قیمت مرغ به بالای ۲۴ هزار تومان نمی‌رسید، اما قیمت مرغ به ۴۰ و در برخی مناطق به ۵۰ هزار تومان رسید و چوب آن را هم مصرف کننده خورد.

رسالت شرکت پشتیبانی این است که ذخایر استراتژیک مملکت را تأمین کند، اما قیمت گذاری‌ها به صرفه نیست و در نتیجه مرغدار هم تولید مازاد را ارائه نمی‌دهد.

فروغی همچنین از مجلس شورای اسلامی خواست به این حوزه ورود و اقدامات و عملکرد شرکت پشتیبانی را رصد کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب

 

 

*** تمدید پروانه مرغداران مدت زیادی طول می‌کشد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران در پایان با بیان اینکه ۶۰ درصد مؤلفه‌های تولید، مربوط به نهاده‌ها است، افزود:

مابقی آن با ارز آزاد تهیه می‌شود، متأسفانه دائماً چوب ارز ۴۲۰۰ تومانی را بر سر مرغدار می‌زنند و بدتر از همه اینکه نهاده‌ها را هم به موقع به دست مرغدار نمی‌رسانند و آن وقت انتظار هم دارند.

تمدید پروانه مرغداران مدت زیادی طول می‌کشد و نظام دامپزشکی و نظام مهندسی به معضل بزرگی برای تولیدکنندگان تبدیل شده‌اند و هزینه زیادی هم به تولیدکنندگان تحمیل می‌شود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول