اخبار برگزیده

کد خبر:276548
پ
آب ‌و برق
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات افزایش تعرفه آب ‌و برق/ افزایش ۱۶ درصدی تعرفه برای پرمصرف‌ها از ابتدای خرداد

بر اساس مصوبه هیئت دولت در سال ۹۷، سال جاری برای سومین سال متوالی از ابتدای اردیبهشت ماه، ۷ درصد به تعرفه آب‌ و برق عموم مردم اضافه می‌شود.

بر اساس مصوبه هیئت دولت در سال ۹۷، سال جاری برای سومین سال متوالی از ابتدای اردیبهشت ماه، ۷ درصد به تعرفه آب‌ و برق عموم مردم اضافه می‌شود.

 

*** جزئیات افزایش تعرفه آب ‌و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افزایش ۷ درصدی تعرفه آب‌ و برق از ۱ اریبهشت ماه برای عموم مشترکان خانگی اعمال می‌شود، اما مشترکان پرمصرف علاوه بر این افزایش ۷ درصدی شاهد افزایش ۱۶ درصدی تعرفه از ابتدای خرداد و افزایش مجدد ۱۰درصدی در تابستان خواهند بود.

این افزایش تعرفه که برای عموم مردم خواهد بود، برای مشترکان پرمصرف، از ابتدای خردادماه با افزایش ۱۶ درصدی تکرار می‌شود، در واقع مشترکان پرمصرف نیز همچون دیگر مشترکان، از امروز با افزایش تعرفه ۷ درصدی مواجه می‌شوند اما به این رشد ۷ درصدی، از ابتدای خردادماه ۱۶ درصد اضافه می‌شود و مشترکان پرمصرف با رشد ۲۳ درصدی تعرفه نسبت به گذشته مواجه خواهند شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک از جمله مسائل مهم پساکرونا است

 

 

*** رشد ۳۳ درصدی تعرفه مصرف مشترکان پرمصرف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از سوی دیگر، مصوبه هیئت دولت در سال ۹۹ در خصوص آب ‌و برق امید، فرصتی شش ‌ماهه را به مشترکان پرمصرف داد تا نسبت به بهینه‌سازی مصرف خود اقدام کنند و از قرارگیری در زمره مشترکان پرمصرف خارج شوند که این فرصت نیز ۱ ادیبهشت به پایان رسیده است و مشترکانی که از این پس، مصرف آب ‌و برق آنها، در زمره مشترکان پرمصرف قرار گیرد، علاوه بر رشد ۷ درصدی تعرفه از ابتدای اردیبهشت و رشد ۱۶ درصدی تعرفه از ابتدای خرداد، با رشد ۱۰ درصدی تعرفه در تابستان نیز مواجه می‌شوند که در مجموع، مشترکان پرمصرف شاهد رشد ۳۳ درصدی تعرفه مصرف آب‌ و برق خواهند بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول