کد خبر:276559
پ
بازنشستگان
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی:

واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان تأمین اجتماعی با احکام جدید

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی از واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان بر اساس احکام جدید خبر داد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی از واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان بر اساس احکام جدید خبر داد.

 

*** اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی اصغر بیات درباره اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، اظهار کرد:

مرداد ماه سال ۹۹، اولین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد بعد از آن مهرماه سال ۹۹ مجدد متناسب‌سازی را انجام داد و مبلغ متناسب‌سازی حدود ۷۹ درصد شد.

 

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با اشاره یه اینکه بین حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تبعیض ایجاد شد، گفت:

در نهایت با پیگیری‌های مکرری که داشتیم توانستیم ۸۹ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را دریافت کنیم و با دریافت این مبلغ متناسب‌‍سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مجدد، اجرا شود.

اسفند ۹۹، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی‌الحساب پرداخت شد و بعد از آن مصوب شد که با پرداخت حقوق فروردین ماه، ماده ۹۶ و ماده ۱۱۱ اعمال شود و پس از افزایش سالیانه، متناسب‌‍سازی حقوق بازنشستگان انجام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات حدود ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه، هند، چین و کره

در کشور ما، هزینه سیاست را اقتصاد می‌پردازد

اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک از جمله مسائل مهم پساکرونا است

 

 

*** آغاز اصلاح احکام

 

وی با بیان اینکه ۲۰ فروردین که احکام بازنشستگان بر روی سایت نمایش داده شد اعتراضاتی در خصوص این احکام از سوی بازنشستگان صورت گرفت، افزود:

بعد از بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که این مشکل از سوی سازمان تامین اجتماعی است، عددی که برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و افزایش سالیانه در نظر گرفته بودیم، توسط سازمان تامین اجتماعی کنار گذاشته شد، اما مسئولان سازمان را متقاعد کردیم که اشتباه کرده‌اند.

در فرمولی که برای متناسب‌سازی آماده کرده بودیم تمامی سطوح بازنشستگان در نظر گرفته شده بودند، مجدد جلسات ما برای اصلاح احکام آغاز شد.

 

*** حل احکام حقوق بازنشستگان با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان ضمن امیدواری در خصوص اینکه با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه اشتباهات قبلی حل شود، اظهار کرد:

برخی از مسئولان تامین اجتماعی مصاحبه می‌کنند که قبل از اینکه آن ۸۹ هزار میلیارد تومان را از دولت بگیریم، متناسب‌سازی را انجام دادیم.

چرا بر سر بازنشستگان منت می‌گذارید؟ منابع دریافت کرده باشند یا دریافت نکرده باشند، ربطی به بازنشستگان ندارد، پرداخت این مبالغ از سوی مجلس تصویب شده و دولت نیز پذیرفته است و این بده بستان‌ها ربطی به بازنشستگان ندارد.

جلسات مختلفی در خصوص صدور احکام جدید داشتیم تا نواقص احکام رفع شود امیدوارم با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه اشتباهات قبلی حل شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول