کد خبر:276416
پ
احمدی
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت:

ثبت چهار هزار میلیارد تومان تخلف در زمینه قاچاق در سال ۹۹

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از ثبت چهار هزار میلیارد تومان تخلف در زمینه قاچاق در سال ۹۹ خبر داد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از ثبت چهار هزار میلیارد تومان تخلف در زمینه قاچاق در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** انجام بازرسی در حوزه مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدجواد احمدی با تشریح اهم فعالیت‌ها و عملکرد انجام شده طی یکسال گذشته در راستای سیاست‌های نظارتی و کنترل قیمتها در بازار، اظهار کرد:

بازرسان این سازمان و سازمان صنعت استان‌ها در سال سپری شده ۴،۳۲۸،۱۲۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام داده‌اند که از بین این بازرسی‌ها، ۳۴۶ هزار و ۲۵۲ تخلف کشف و منجر به تشکیل بیش از ۲۸۰ هزار و ۳۲۴ پرونده شد.

در این بازه زمانی از ۵۲۳ هزار و ۴۵۱ واحد خرد و کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه، بازرسی انجام شده که تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال ثبت و برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

 

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در ادامه، تصریح کرد:

در همین مدت، جمعاً بالغ بر ۱۴۲ هزار و ۸۶۳ بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا در سطح کشور انجام شده و بیش از ۳ هزار و۲۴۹ پرونده تخلف با ارزش ریالی بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۹۲۲ میلیون و ۸۱۷ هزار ریال به سازمان تعزیرات استان‌ها ارسال شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

نرخ خرید تضمینی گندم به ۵ هزار تومان رسید

تخصیص ۱۷۸ میلیون دلار ارز برای واردات ۱۶٫۸ میلیون دوز واکسن کرونا

۱۹ میلیارد یورو ارز صادراتی هنوز بازنگشته است

 

 

*** دریافت ۲۴۰ هزار فقره شکایت مردمی 

 

احمدی همچنین به ارائه عملکرد تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت استان‌ها پرداخته و تصریح کرد:

طی سال ۹۹، در مجموع ۲۴۰ هزار و ۴۲ فقره شکایت مردمی با برآورد ارزش بیش از ۲۹۹ میلیارد ریال در خصوص تخلفات صنفی و غیرصنفی از طریق تلفن ۱۲۴ استان‌ها به صورت تلفنی، کتبی و حضوری دریافت گردیده است.

از مجموع شکایات دریافتی در مدت مورد اشاره، ۷ هزار و ۲۱۷ فقره که صرفاً جنبه موردی و شخصی داشته و تخلف تکراری و عمومی نبوده در کارگروه های استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع آن از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است.

 

وی عمده‌ترین گزارش‌های مردمی در حوزه کالایی را مربوط به عرضه نان، مرغ و روغن و در بخش خدمات مربوط به تعمیر خودروهای سبک و رستورانهای غذاخوری دانست و عنوان کرد:

بیشترین تخلفات صورت گرفته، گرانفروشی و تقلب بوده است.

 

*** برگزاری بیش از ۱۵۹ هزار گشت مشترک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در پایان با بیان اینکه از مجموع گشت‌های برگزار شده ۱۴ هزار و ۸۰۷ مورد مربوط به اسفندماه سال ۹۹ بوده که منجر به تشکیل ۶ هزار و ۵۶۴ پرونده تخلف شده است، اظهار کرد:

طی مدت مذکور، بیش از ۱۵۹ هزار گشت مشترک بین بازرسان سازمان‌های صنعت استان‌ها با اتاق اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌های مربوط انجام گرفته که برای ۶۹ هزار و ۳۳۱ مورد، پرونده تخلف به ارزش ۱۹ میلیارد و ۴۵۳ میلیون و ۷۵۹ هزار ریال تشکیل شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول