کد خبر:276576
پ
سهام عدالت
کارشناس بازار سرمایه:

تشکیل صندوق سهام عدالت برای سهامداران روش مستقیم

کارشناس بازار سرمایه معتقد است، در طرح تشکیل صندوق‌های سهام عدالت اشخاصی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند در قالب یک صندوق به معامله بپردازند.

کارشناس بازار سرمایه معتقد است، در طرح تشکیل صندوق‌های سهام عدالت اشخاصی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند در قالب یک صندوق به معامله بپردازند.

 

*** تشریح طرح تشکیل صندوق‌های سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی دلبری در تشریح طرح تشکیل صندوق‌های سهام عدالت که توسط رئیس سازمان بورس مطرح شده بود، اظهار کرد:

طرح این صندوق فعلا در حد یک پیشنهاد به هیئت مدیره سازمان بورس مطرح شده است، این طرح مبنی بر آنکه اشخاصی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند در یک صندوق مشخصی قرار گیرند تا در آن جا به خرید و فروش سهامشان بپردازند، ناگفته نماند که اگر به درستی رخ دهد به نفع بازار سرمایه خواهد بود به طوری که دیگر به بازار سرمایه فشاری وارد نمی‌شود.

 

*** ضرورت اختصاص ۵۰ درصد از سهام خود به خرید سهم‌های سهام عدالت

 

وی بر ضرورت اختصاص ۵۰ درصد از سهام خود به خرید سهم‌های سهام عدالت تاکید کرد و گفت:

صندوق‎‌های با درآمد ثابت که طبق قانون مصوب شده باید ۵۰ درصد از سهام خود را به خرید سهم‌های، سهام عدالت اختصاص دهند به همین خاطر اگر این صندوق تشکیل شود می‌توانند در آن به این فرآیند بپردازند.

 

*** روش جدید سهم‌های زیر مجموعه سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناس بازار سرمایه در پایان خرید سهام از این صندوق فقط برای صندوق‌های با درآمد ثابت و حقوقی‌هایی است که قصد دارند از این صندوق خریداری کنند، مجاز است، بیان کرد:

خرید و فروش سهم‌های سهام عدالت در یک سامانه مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین باید گفت به طور معمول مبلغ حاصل بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان صدور در صندوق‌های با درآمد ثابت پیش‌بینی می‌شود که حداقل با تشکیل چنین صندوقی ۱۵ هزار میلیارد تومان فشار فروش را در سهام کاهش دهند.

این روش لطمه‌ای به بازار سرمایه وارد نمی‌کند، در روش جدید سهم‌های زیر مجموعه سهام عدالت در صورت ثبت سفارش به صورت یک بسته از سهام به فروش خواهد رفت در شرایط فعلی امکان فروش سهام عدالت در بازار سرمایه وجود ندارد.

از آنجایی که ارزش سهم‌های سهام عدالت زیاد است به همین خاطر سازمان بورس پس از تشکیل چنین صندوقی نظارت لازم را انجام خواهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول