کد خبر:276435
پ
وزیر راه
وزیر راه و شهرسازی:

آمادگی ایران برای ترانزیت کالاهای پاکستان

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی ایران برای ترانزیت کالاهای پاکستان خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی ایران برای ترانزیت کالاهای پاکستان خبر داد.

 

*** افتتاح سومین گذرگاه رسمی بین ایران و پاکستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی که برای افتتاح مرز پیشین-مند میان ایران و پاکستان، وارد خاک جمهوری اسلامی پاکستان شده بود بر گسترس فعالیت‌های دو کشور تاکید کرد و اظهار کرد:

۱ اردیبهشت روز میمون و مبارکی در ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان است، زیرا پیوند دیرینه دو ملت ایران و پاکستان و اراده رهبران دو دولت، یک نقطه عطف دیگری را در روابط دو کشور ایجاد کرد.

نکته حائز اهمیت این است که استعداد و ظرفیت سرزمینی کشور دوست و همسایه پاکستان و همچنین ایران به قدر کفایت، ظرفیت مشترک تبادلات در محورهای گوناگون فعالیتی را ایجاد کرده است.

این اتفاق از طریق گسترش زیرساخت‌ها و ایجاد فرصت‌های قانونی می‌تواند باعث گسترش تبادلات شود و رونق و توسعه منطقه مرزی دو کشور، هم در بلوچستان پاکستان و هم سیستان و بلوچستان ایران را موجب شود، البته این ظرفیت فراتر از این نقاط هم خواهد رفت.

 

وی در ادامه، افزود:

ما امروز از این بابت که با این اراده سومین گذرگاه رسمی بین ایران و پاکستان را افتتاح کرده و ظرف کمتر از دو ماه یک گذرگاه رسمی جدید احداث کرده‌ایم، خرسندیم و به مردم دو کشور این موفقیت را تبریک می‌گیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

نرخ خرید تضمینی گندم به ۵ هزار تومان رسید

تخصیص ۱۷۸ میلیون دلار ارز برای واردات ۱۶٫۸ میلیون دوز واکسن کرونا

۱۹ میلیارد یورو ارز صادراتی هنوز بازنگشته است

 

 

*** تسهیل روابط تجاری ایران و پاکستان

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای تسهیل روابط تجاری ایران و پاکستان با محوریت استانداری‌ها، عنوان کرد:

امیدوار هستیم که با تلاش گسترده تجار و هموطنان ما در ایران و همچنین تجار پاکستان که در ارتباط با ایران هستند، هدف‌گذاری سران دو کشور که طبق آن باید تبادلات حداقل چهار برابر شود، تحقق یابد.

 

*** آمادگی ایران برای ترانزیت کالاهای همسایه شرقی

 

وی از آمادگی ایران برای ترانزیت کالاهای همسایه شرقی خبر داد و گفت:

جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد که کالا و محصولات پاکستان را به شکل ترانزیت از طریق خاک ایران به اقصی نقاط جهان، غرب اروپا و نقاط آسیای شمالی منتقل کند.

این زمینه اکنون هم به صورت ریلی و هم جاده‌ای فراهم است، متقابلاً هم برای پاکستان نیز فرصت‌هایی فراهم است.

 

*** امیدوراری برای افزایش روزافزون تبادلات رسمی ایران و پاکستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان ضمن امیدواری در خصوص تلاش دست‌اندرکاران در دو کشور برای افزایش روزافزون تبادلات رسمی ایران و پاکستان از این سه گذرگاه، اظهار کرد:

ما مطمئن هستیم که احداث بازارچه‌های مرزی، ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک و ایجاد شهرک‌ها و سکونتگاه‌ها در محورهای تجاری و لجستیکی، موجب می‌شود زندگی مردم در این مناطق ارتقای کیفی پیدا کند و از این طریق شاهد پایدار شدن امنیت و کاهش فعالیت‌هایی باشیم که تا کنون موجب تأخیر در شکوفایی و توسعه این منطقه شده است.

امروز که بعد از سالیان سال تأخیر، در حال موفقیت در این اقدام هستیم، خداوند را شاکریم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول