کد خبر:276138
پ
ابوالفضل روغنی گلپایگانی
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران:

ضرورت استفاده حداکثری از نقش بنادر در زنجیره تأمین و تولید کالا

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت استفاده حداکثری از نقش بنادر در زنجیره تأمین و تولید کالا تاکید کرد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت استفاده حداکثری از نقش بنادر در زنجیره تأمین و تولید کالا تاکید کرد.

 

*** تحقق شعار سال در پسکرانه بنادر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابوالفضل روغنی گلپایگانی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها و اقداماتی که باید در راستای افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیت‌های ارزش افزوده در پسکرانه بن‍ادر ایران انجام شود، اظهار داشت:

باید مجموعه‌ای از اقدامات توسط سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مدنظر قرار گیرد و در کنار آن تمامی ظرفیت‌های اقتصادی کشور فعال شود تا شاهد رونق تولید در ایران باشیم.

بنادر و پسکرانه آنها ظرفیت بسیار مهمی برای اقتصاد کشور دارند و از عوامل اصلی توسعه اقتصادی هستند که باید مورد توجه جدی سه قوه و تمامی فعالان اقتصادی باشند.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

اگر به دنبال تحقق شعار سال جاری در پسکرانه ب‍نادر هستیم باید شرایط فعالیت‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی، ارزش افزوده‌ای برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم شود.

 

*** بنادر؛ از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره تأمین کالا

 

روغنی گلپایگانی با تأکید بر اینکه بنادر یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره تأمین کالا است، گفت:

باید بتوانیم به خوبی از نقش پسکرانه بن‍ادر در حوزه تولید بهره‌مند شویم و نباید نسبت به این ظرفیت ویژه اقتصادی غافل شویم.

موانع بسیار زیادی در حوزه تولید کشور وجود دارد که باید با تلاش هرچه بیشتر برطرف و استراتژی مشخصی در حوزه تولید و صادرات کالا در تمامی نقاط تولیدی و نیز پسکرانه بن‍ادر تعریف شود و علاوه بر پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع موجود، با ثبات اقتصادی هرچه بیشتر، زمینه تولید و صادرات کالا را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم.

تأمین مالی با همکاری و همراهی نظام بانکی، تسهیل قوانین و مقررات، حل مسائل مربوط به تأمین اجتماعی، توجه به زیرساخت‌های حمل و نقلی، معافیت‌های مالیاتی و ارائه تسهیلات از اصلی ترین الزامات فعالیت بخش خصوصی در پسکرانه بنادر به منظور فعالیت اقتصادی در این مناطق است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** کاهش قیمت تمام شده کالا با تولید در پسکرانه بنادر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران در پایان با اشاره به اینکه تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را کاهش می‌دهد، تصریح کرد:

می‌توان با ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کالاهای تولید شده در پسکرانه بنادر، پویایی اقتصاد داخلی را رقم زد چراکه دنیای امروز در این مسیر گام برداشته و ما نیز نباید از رقبای تجاری خود عقب بمانیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول