کد خبر:276269
پ
مرغ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

محموله ۹۰ تنی مرغ در گمرک بدون امکان ترخیص

به دنبال مجوز هیئت وزیران در رابطه با واردات ۵۰ هزار تن مرغ، محموله ۹۰ تنی این کالا به گمرک ارسال شد که به دلیل عدم ارائه مجوز دامپزشکی امکان ترخیص پیدا نکرده است.

به دنبال مجوز هیئت وزیران در رابطه با واردات ۵۰ هزار تن مرغ، محموله ۹۰ تنی این کالا به گمرک ارسال شد که به دلیل عدم ارائه مجوز دامپزشکی امکان ترخیص پیدا نکرده است.

 

*** مصوبه هیئت وزیران در خصوص واردات مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان نوسان قیمت و آشفتگی بازار مرغ و ظاهرا کمبودی که در بازار وجود داشت، هیئت وزیران در اواخر اسفند ماه سال ۹۹ مصوب کرد که تا سقف ۵۰ هزار تن گوشت م‍رغ با استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومان، توسط شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی وارد شود.

این در حالی است که واردات مرغ مشمول ارز نیمایی بوده است ولی در این مجوز ۵۰ هزار تنی ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت می‌کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** محموله ۹۰ تنی مر‌غ در گمرک

 

در رابطه با اجرایی شدن مصوبه و واردات مر‌غ، تازه ترین اعلام گمرک ایران از این حکایت دارد که در روزهای اخیر حدود ۹۰ تن م‍رغ وارداتی به گمرک رسیده است، اما به دلیل برخی مسائل، هنوز مجوز ترخیص صورت دریافت نکرده است.

بر اساس اعلام مسئولان گمرک ایران، با توجه به مجوزهای موجود از همان ابتدا دستور ترخیص ۱۰۰ درصدی مرغ‌های وارداتی مشمول این مصوبه را بدون کد رهگیری بانک صادر کرده ولی هنوز مجوز دامپزشکی برای ترخیص این کالا صادر نشده است.

بر اساس این توضیح، ظاهرا ایراداتی در بسته بندی م‍رغ‌ها و عدم درج تاریخ تولید و انقضا به زبان فارسی موجب شده که سازمان دامپزشکی مانع از ترخیص محموله مرغ وارداتی شده و در این حالت گمرک نیز امکان ترخیص کالا را نخواهد داشت.

 

*** انجام آزمایشات سازمان دامپزشکی در خصوص نگهداری مرغ‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، به دلیل طولانی شدن زمان انجام آزمایشات سازمان دامپزشکی و همچنین عدم صدور مجوز و نگرانی‌های که در رابطه با فساد این کالاها در کانتینرهای وارداتی وجود داشت و هزینه نگهداری آن در کانتینر یخچالی، محموله م‍رغ با نظارت گمرک به سردخانه‌‍ای منتقل و تا زمان صدور مجوز نهایی نگهداری می‌شود.

در سال ۹۹ واردات مرغ به دلیل تامین نیاز در داخل بسیار محدود بوده و تقریبا در چند ماه پایانی وارداتی صورت نگرفته بود.

ایسنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول