کد خبر:276056
پ
yrtyrtyryt
بر اساس آخرین آمار وزارت صنعت:

تولید کامیون‌ و کمباین در صدر جدول افزایش تولید انواع خودروها

بر اساس آخرین آمار وزارت صنعت، تولید کامیون‌ و کمباین در سال ۹۹ در صدر جدول افزایش تولید انواع خودروها قرار گرفته‌ است.

بر اساس آخرین آمار وزارت صنعت، تولید کامیون‌ و کمباین در سال ۹۹ در صدر جدول افزایش تولید انواع خودروها قرار گرفته‌ است.

 

*** رشد تولید دسته کامیون‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گزارش عملکرد تولید انواع خودروها طی سال ۹۹ نشان می‌دهد که به ترتیب دسته کامیون‌ها ( کامیون، کامیونت و کشنده)، کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی)، انواع سواری، تراکتور و در نهایت وانت‌ها رشد تولید ۵۳.۶ درصدی تا ۶.۵ درصدی داشته و در این میان، تنها اتوبوس، مینی‌بوس و ون ۷.۸ درصد کاهش تولید داشته‌اند.

طی سالی که گذشت، ۹۰۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به یکساله ۹۸ با میزان تولید ۷۵۸ هزار و ۹۰۰ دستگاه، رشد ۱۹.۱ درصدی را ثبت کرده است.

سال ۹۹ با تولید ۶۳۹۵ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده، بیشترین درصد افزایش در تولید انواع خودروها را به این نوع از خودروها اختصاص یافته که رشد ۵۳.۶ درصدی را نسبت به مجموع تولیدی این خودروها در سال ۹۸ رقم زده و از ۴۱۶۷ دستگاه تولید شده طی سال ۹۸، به این میزان ( ۶۳۹۵ دستگاه) رسیده است.

پس از آن‌ها، کمباین در رده دوم بیشترین میزان افزایش تولید قرار گرفته از ۴۴۹۰ دستگاه تولیدی در سال ۹۸ به ۶۴۹۰ در سال ۹۹ رسیده و رشد ۴۴.۵ درصدی را کسب کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** ارتقای تولید میزان تراکتور

 

همچنین میزان تولید تراکتور نیز در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از آن ۱۵.۹ درصد ارتقا تولید یافته و از ۱۸ هزار و ۶۹۸ دستگاه به تولید ۲۱ هزار و ۶۶۶ دستگاه در سالی که گذشت رسیده است.

طبق آمار، کمترین رشد تولید مختص وانت‌هاست.

تا پیش از این، براساس آمار تولید ماهانه، اکثرا پس از کمباین‌ها در رده دوم بیشترین میزان افزایش تولید انواع خودروها، وانت‌ها قرار داشت، اما برآورد یکساله ۹۹ نشان می‌دهد که در مجموع سال گذشته، دسته کامیون‌ها جایگزین وانت‌ها شده‌اند.

 

*** افت ۷.۸ درصدی تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در مجموع سال ۹۹، ۸۰ هزار و ۳۶۴ دستگاه وانت‌ تولید شده که نسبت به ۷۵ هزار و ۴۷۹ دستگاه تولیدی طی سال ۹۸، ۶.۵ درصد رشد تولید را تجربه کرده است.

در مقابل آمار تولید انواع خودروها نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۹۹ تا پایان اسفند ماه، تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون‌ها نسبت به آمار تولید آن‌ها در سال ۹۸، افت ۷.۸ درصدی کرده است.

در سال ۹۹، در مجموع ۱۸۷۳ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده که در مقایسه با ۲۰۳۱ دستگاه تولید شده در سال ۹۸، با کاهش تولید روبرو شده است.

علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو نیز در یکساله ۹۹ نسبت به سال ۹۸ که ۲۳۱ هزار و ۹۰۰ تن بوده است، به ۲۷۸ هزار و ۲۰۰ تن رسیده و رشد ۲۰ درصدی را رقم زده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول