کد خبر:276175
پ
قطعه‌سازان
مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور:

تمایل شرکت‌های خارجی برای همکاری و تعاملات مشترک با قطعه‌سازان ایرانی

مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور از تمایل برخی شرکت‌های خارجی برای همکاری و تعاملات مشترک با قطعه‌سازان ایرانی خبر داد.

مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور از تمایل برخی شرکت‌های خارجی برای همکاری و تعاملات مشترک با قطعه‌سازان ایرانی خبر داد.

 

*** به لطف تحریم‌ها، قطعه‌سازان به داخلی‌سازی روی ‌آوردند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نادر سخا در نشست خبری با بیان این که قطعه‌سازان از گذشته ارتباطاتی با شرکت‌های خارجی به ‌ویژه در زمینه تبادل فناوری داشتند، اظهار داشت:

اما در سال‌های گذشته ناشی از مساله تحریم‌ها این ارتباط قطع شد و شدت تحریم‌ها به حدی بود که حتی به ایمیل‌های ارسالی شرکت‌ها پاسخ داده نمی‌شد.

 

وی در ادامه افزود:

موهبت تحریم‌ها برای ما این بود که روی پای خود ایستادیم و به داخلی‌سازی روی آوردیم، اما در مجموع ارتباط با دنیا برای توسعه فعالیت‌ها و عقب نماندن از جریان تولید و فناوری لازم است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** صادرات دسته سیم به پژوی فرانسه

 

سخا، صادرات دسته سیم به پژوی فرانسه از سوی شرکت کروز در دوره پیش از تحریم‌های نخست صنعت خودرو در سال ۹۱ را یادآور شد و گفت:‌

مسئولان این شرکت فرانسوی در مقطعی تصمیم داشتند تا همه نیازهای خود در خطوط تولیدشان در سراسر جهان را از کروز تهیه و تامین کنند، همچنین پتانیسل بالایی در صادرات مباحث ریخته‌گری قطعات خودرو در کشور وجود داشت.

 

وی در ادامه افزود:

در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، با توجه به افزایش نرخ ارز تمایل جدی از سوی قطعه‌سازان ایرانی برای صادرات قطعات وجود دارد.

 

*** تولید بیش از ۵۵ میلیون قطعه

 

مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور، از تولید بیش از ۵۵ میلیون قطعه و رشد ۳۰ درصدی تولید در این شرکت در سال ۹۹ در هم سنجی با سال ۹۸ خبر داد که سهم بیش از ۵۰ درصدی در بازار دارد و اظهار داشت:

 

وی در ادامه افزود:

‌در سال جاری داخلی‌سازی ۳۵ قطعه را در این شرکت در دستور کار داریم، از جمله در قطعات های‌تک (با فناوری بالا) داخلی‌سازی ECU (کامپیوتر خودرو) آغاز شده و داخلی‌سازی برخی قسمت‌های ترمز ABS در دستور کار است.

داخلی‌سازی قطعات الکترونیکی را به دلیل سرمایه‌گذاری بالای مورد نیاز در دستور کار نداریم.

 

*** تولید قطعات خودروهای برقی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور در پایان پیرامون ورود این شرکت قطعه‌سازی برای تولید قطعات خودروهای برقی، اظهار کرد:

در موضوع خودروهای برقی، زیرساخت‌هایی مورد نیاز است تا بتوان خودرو را پس از تولید به راحتی به فروش رساند بنابراین ابتدا این مشکل باید حل شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول