کد خبر:275745
پ
سد‌
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان:

کاهش ۸۰ درصدی آب ورودی سد‌های کرمان

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان از کاهش ۸۰ درصدی اب ورودی سد‌های کرمان به دلیل کاهش بارندگی‌ها، ورودی سال آبی جاری ۱۴۰۰-۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش خبر داد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان از کاهش ۸۰ درصدی اب ورودی سد‌های کرمان به دلیل کاهش بارندگی‌ها، ورودی سال آبی جاری ۱۴۰۰-۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش خبر داد.

 

***  کاهش شدید اب ورودی سد‌های کرمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن امیری از کاهش ۸۰ درصدی اب ورودی سد‌های کرمان به دلیل کاهش بارندگی‌ها، ورودی سال آبی جاری ۱۴۰۰-۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش خبر داد و اظهار کرد:

در پی کاهش ورود آب به سد‌های استان کرمان، ذخیره آبی مخازن این سد‌ها نیز از ۹۰ درصد ظرفیت در سال آبی قبل به ۵۸ درصد ظرفیت در سال آبی جاری کاهش یافته است.

کل ورودی آب به سد‌های استان ۱۰۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب است که این عدد در سال قبل ۵۹۸ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب بود و کاهش چشمگیری مشاهده می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** نیاز به مدیریت صحیح مخازن سد‌های استان وجود دارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان در پایان با بیان اینکه این موارد بیانگر وضعیت خشکسالی در سال آبی جاری در استان کرمان است، گفت:

نیاز به مدیریت صحیح مخازن سد‌های استان وجود دارد، به نحوی که امکان تامین نیاز‌های آبی مشترکین سد‌های در ادامه سال ابی جاری و حتی در صورت تداوم خشکسالی میسر باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول