کد خبر:275737
پ
پورابراهیمی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

معرفی دو عضو کمیسیون اقتصادی برای انتخاب عضو کمیته انتشار اوراق بهادار

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از معرفی دو عضو این کمیسیون به هیئت رییسه مجلس برای انتخاب عضور کمیته انتشار اوراق بهادر خبر داد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از معرفی دو عضو این کمیسیون به هیئت رییسه مجلس برای انتخاب عضور کمیته انتشار اوراق بهادر خبر داد.

 

*** بررسی استفساریه شمول مالیات بر اشخاص در مناطق آزاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه کمیسیون‌ اقتصادی، اظهار کرد:

در این جلسه کلیات استفساریه حوزه قانون نظام صنفی در این نشست بعد از بررسی، مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت، اما جمع‌بندی و ارائه گزارش نهایی آن به صحن علنی به دلیل نیاز به توضیحات بیشتر و هماهنگی با هیئت رئیسه مجلس به هفته آینده موکول شد.

 

وی با بیان اینکه استفساریه شمول مالیات بر اشخاص در مناطق آزاد نیز در این جلسه بررسی شد، افزود:

همچنین استفساریه شمول مالیات بر اشخاص در مناطق آزاد نیز در این جلسه بررسی شد، اخیرا براساس حکم دیوان عدالت اداری این قانون دچار مشکل شده است.

ما هفته گذشته در این مورد با پژوهشکده شورای نگهبان جلسه‌ای داشتیم، در متن نهایی قانون برای معافیت مالیاتی در مناطق آزاد موضوع پرسنل دولت و بخش غیردولتی از یکدیگر تفکیک شده‌اند، که مقرر شد با موافقت جلیل مختار نماینده طراح استفساریه، آخرین ویرایش این طرح قبل از ارائه به صحن علنی و رای‌گیری در صحن با مشورت شورای نگهبان انجام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

قیمت پایه عرضه خودرو در بورس کالا چگونه تعیین می‌شود؟

خودروسازان، مکلف به عرضه خودرو در بورس کالا با قیمت مصوب شورای رقابت شدند

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

 

 

*** معرفی دو عضو کمیسیون برای انتخاب عضو کمیته انتشار اوراق بهادار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با اشاره به انتخاب دو نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیته انتشار اوراق بهادر اسلامی در بازار پول و سرمایه به عنوان ناظر، اظهار کرد:

توانگر و سیدکاظم موسوی براساس قانون بودجه از سوی کمیسیون اقتصادی به هیئت رئیسه مجلس برای انجام رای‌گیری در صحن انتخاب شدند.

موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با دولت جمهوری غنا، پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی و اصلاح موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس هم در این نشست بررسی و کلیات آنها تصویب شد و مقرر شد، بعد از انجام اصلاحات براساس قانون اساسی و نظرات شورای نگهبان، گزارش نهایی آنها به صحن علنی ارائه شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول