کد خبر:275822
پ
خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رونق خرید و فروش خودرو در بازارهای غیررسمی

در حالی که نمایشگاه‌های خودرو به دلیل محدودیت‌های کرونا تعطیل می‌باشند، خرید و فروش خودرو در بازارهای غیررسمی رونق پیدا کرده است.

در حالی که نمایشگاه‌های خودرو به دلیل محدودیت‌های کرونا تعطیل می‌باشند، خرید و فروش خودرو در بازارهای غیررسمی رونق پیدا کرده است.

 

*** خرید و فروش خودرو در فضای مجازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نزدیک به ۱۰ روز از تعطیلی واحدهای صنفی به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح کشور می‌گذرد.

در همین راستا فروشندگان خودرو نیز کسب و کارهای خود را تعطیل کرده و به نوعی مشمول تعطیلی دو هفته اصناف برای جلوگیری از شیوع کرونا شده اند با این وجود خرید و فروش خودرو در بازار متوقف نشده و در بازارهای غیررسمی از جمله فضای مجازی مشتریان درصدد خرید خودرو هستند.

البته به اعتقاد فعالان بازار ثبات قیمت‌ها و روند کاهشی دلار باعث شده تا مردم همچنان به کاهش قیمت ها امیدوار بوده و کمتر تمایلی به خرید خودرو داشته باشند اما آن دسته از افرادی که نیازمند خرید خودرو هستند، در این شرایط رکود به دنبال خرید بوده تا شاید در آینده با تغییرات قیمتی متضرر ضرر نشوند.

در حال حاضر نمایشگاه‌های خودرو بسته است ولی در فضای مجازی خرید و فروش خودرو انجام می شود اما قیمت‌ها نسبت به دو هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و به نوعی بازار با ثبات قیمت‌ها روبرو است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش وزیر راه به همدستی برخی مالکان و بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات

بهبود نقدشوندگی بازار سرمایه با تزریق بی‌وقفه و سریع منابع مالی

نامه انتقادی رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی

 

 

*** قیمت انواع خودرو در بازار 

 

۳۰ فروردین در بازار خرید و فروش خودرو، پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان و سمند ای اف سون با قیمت ۲۰۲ میلیون تومان به فروش می رسد.

علاوه براین پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان، پژو پارس سال با قیمت ۲۱۸ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرند.

همچنین در این بازار خودرو سمند ال ایکس ۱۹۸ میلوین تومان، تیبا صندوقدار ۱۲۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج با قیمت ۲۶۱ میلیون تومان، ساینا با قیمت ۱۴۵ میلیون تومان فروخته می شود.

به اعتقاد فعالان بازار تعطیلی واحدهای فروش خودرو و روند کاهشی قیمت دلار باعث شده تا تب خرید خودرو در بازار وجود نداشته و همه منتظر تعیین و تکلیف قیمت‌های جدید خودرو در سال ۱۴۰۰ هستند.

 

*** خودروسازان در تکاپو برای افزایش قیمت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فروشندگان خودرو می‌گویند که اگر عرضه‌ها افزایش پیدا کند به طور حتم بازار با کمبود روبرو نبوده و شاهد افزایش قیمت‌ها نیست اما این موضوع ارتباط نزدیکی با قیمت‌های جدید محصولات خودروسازان در سال ۱۴۰۰ دارد چرا که خودروساز در تکاپو برای افزایش قیمت‌ها است از آن طرف شورای رقابت در اعلام قیمت‌های جدید تعلل می‌کند.

تسنیم

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول