کد خبر:275786
پ
عبدالرسول پیشاهنگ
مدیرعامل تعمیرات نیروگاهی ایران:

روتور توربین بخار رونمایی می‌شود/ ایران در میان ۵ کشور برتر سازنده روتور توربین

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه روتور توربین بخار توسط وزیر نیرو رونمایی می‌شود، ایران را در میان ۵ کشور برتر سازنده این محصول دانست.

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه روتور توربین بخار توسط وزیر نیرو رونمایی می‌شود، ایران را در میان ۵ کشور برتر سازنده این محصول دانست.

 

*** رونمایی از روتور توربین بخار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالرسول پیشاهنگ با اشاره به اینکه روتور توربین بخار نیروگاه بعثت در قالب هفته سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط وزیر نیرو رونمایی می‌شود، اظهار داشت:

روتور توربین ۸۲.۵ مگاواتی توسط متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران ساخته شده است.

به منظور خرید خارج توربی‍ن یاد شده باید۹۰۰ میلیارد ریال (حدود سه میلیون یورو) برای تامین ارز مورد نیاز اختصاص می‌یافت که با ساخت داخل این روتور، همه هزینه‌های صرف شده به ۳۵۰ میلیارد ریال کاهش یافته است.

 

وی از آمادگی کامل این شرکت برای انجام پروژه‌های مشابه برای سایر نیروگاه‌های کشور خبر داد و گفت:

دور نامی این توربی‍ن سه هزار دور در دقیقه، تعداد مراحل پره ۱۹ ردیف، تعداد پروه ۲ هزار و ۵۳۹ عدد، فشار نامی بخار ورودی ۸۶.۱۸ بار و دمای نامی بخار ورودی ۵۱۰ درجه سانتی‌گراد است.

مدت زمان عملیاتی ساخت این روتور توربین ۶ ماه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ظرفیت تولید پتروشیمی در ۶ سال آینده به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید

ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷

صادرکنندگان دیگر الزامی به فروش ارز به سامانه نیما ندارند

 

 

*** ایران در میان ۵ کشور برتر سازنده روتور توربین 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل تعمیرات نیروگاهی ایران در پایان با بیان اینکه در ساخت این توربین ۷۵ هزار نفر ساعت کارکرد در بخش‌های مهندسی متالورژی، مکانیک و ساخت، تدارکات، ماشینکاری، پره‌سازی، تست‌های غیرمخرب و کنترل ابعادی برنامه‌ریزی و اجرا شده است، تصریح کرد:

این روتور دمای بخار بالای ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند.

سازنده پیشین این روتور شرکت جنرال الکتریک آمریکا بوده که تیم مهندسی شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با وجود نبود دسترسی به مدارک ساخت، نقشه‌های مربوط و امکان ارتباط با شرکت سازنده، توانسته است با اندازه‌برداری از روتور موجود در نیروگاه و از روش مهندسی معکوس اقدام به ساخت داخل روتور تورب‍ین یاد شده کند.

ایران با ساخت این روتور توربی‍ن بخار در میان پنج کشور برتر سازنده این روتورها و شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران نیز در بین شرکت‌های برتر در زمینه ساخت روتور توربین جهان قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول