کد خبر:275593
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افت ۶۴ هزار واحدی شاخص بورس در ۱۴ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای سال ۱۴۰۰، پایان هفته گذشته در ۱۴ روز معاملاتی با ۶۴ هزار و ۳۴۸ واحد افت معادل ۴.۹۲درصد کاهش را به ثبت رسانده است.

شاخص بورس از ابتدای سال ۱۴۰۰، پایان هفته گذشته در ۱۴ روز معاملاتی با ۶۴ هزار و ۳۴۸ واحد افت معادل ۴.۹۲درصد کاهش را به ثبت رسانده است.

 

*** افت ۶۴ هزار واحدی شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان هفته گذشته طی ۱۴ روز معاملاتی تعداد ۹۱ میلیارد و ۹۰۸ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۸۰۲ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال در ۵ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۸۳۸ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۳۱ میلیارد و ۴۴۱ میلیون سهم به ارزش ۳۱۵ هزار و ۷۶۵ میلیارد ریال در یک میلیون و ۷۶۷ هزار و ۱۸۸ نوبت در بازار اول؛ ۵۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون سهم به ارزش ۳۲۸ هزار و ۶۹۸ میلیارد ریال در ۲ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۱۴۲ نوبت در بازار دوم؛ ۳۸ میلیون برگه به ارزش ۳۷ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال در یک هزار و ۹۵ نوبت در بازار بدهی، ۴۴۲ میلیون قرارداد به ارزش ۴۳۹ میلیارد ریال در ۴۶ هزار و ۵۶۴ نوبت در بازار مشتقه و ۶ میلیارد و ۲۴۶ میلیون واحد از صندوق ‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۱۲۰ هزار و ۶ میلیارد ریال در ۸۹۱ هزار و ۸۴۹ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

 

اخبار مهم صنایع:

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی در آینده‌ای نزدیک

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

 

 

*** بررسی معاملات بازار سهام 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص کل نیز که معاملات سال ۱۴۰۰ بورس را از ارتفاع یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۰۷ واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با ۶۴ هزار و ۳۴۸ واحد افت معادل ۴٫۹۲درصد کاهش را به ثبت رسانده و به ارتفاع یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۵۹ واحد رسیده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۶۰ هزار و ۱۰۷ واحد کاهش و شاخص بازار دوم با ۸۵ هزار و ۱۷۴ واحد افت مواجه شده‌‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول