کد خبر:275508
پ
مسکن
براساس اعلام مرکز آمار:

میزان رشد اجاره‌بها در زمستان ۹۹ چقدر بوده است؟

براساس اعلام مرکز آمار، میزان اجاره‌بهای مناطق شهری در زمستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸.۹ درصد افزایش یافته است.  

براساس اعلام مرکز آمار، میزان اجاره‌بهای مناطق شهری در زمستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸.۹ درصد افزایش یافته است.  

 

*** میزان رشد اجاره‌بها در زمستان ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف‌کننده، بخش مسکن است.

این بخش شامل زیر بخش‌های اجاره بهای واحدهای مسکونی  و خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی  (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ‌کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و غیره) است.  

مرکز آمار در آخرین گزارش خود به وضعیت اجاره‌بها در زمستان سال ۹۹ پرداخته است. براین اساس در این دوره شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۱۸.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (٢٠٩.٠)، ۴.۴ درصد افزایش داشته است.

در زمستان ۹۹ بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ١٠.۵١ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان لرستان با ١.٢٢ درصد افزایش است.

درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در زمستان ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٨.٩ درصد است که نسبت به فصل قبل از آن (٢٨.۴ درصد)، ٠.۵واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

 

*** بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به کدام استان است؟

 

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان همدان با ٣٩.۴ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ١٢.٩ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان همدان به طور متوسط ١٠.۵ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان ١۶ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره‌بها هزینه کرده‌اند.

 

نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل زمستان ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر ۲۷.۵ درصد است. اطلاع مذکور در استان همدان (٣۵.٧ درصد) بیشترین عدد و در استان سیستان و بلوچستان (١۴.٧ درصد) کمترین عدد را نشان می‌دهد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل زمستان ١٣٩٩ برابر با ۳۸.۶ درصد است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول