کد خبر:275408
پ
گمرک
بر اساس بخشنامه مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه:

جزئیات واردات کالاهای اساسی توسط شرکت‌های تعاونی مرز نشینان و پیله وران

بر اساس بخشنامه مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه، واردات کالاهای اساسی توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشینان خارج از سهمیه ارزی نامبردگان و با ارائه ثبت آماری معتبر و تایید منشاء ارز آن از سوی بانک مرکزی میسر می‌باشد.

بر اساس بخشنامه مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه، واردات کالاهای اساسی توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشینان خارج از سهمیه ارزی نامبردگان و با ارائه ثبت آماری معتبر و تایید منشاء ارز آن از سوی بانک مرکزی میسر می‌باشد.

 

*** جزئیات واردات کالاهای اساسی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بخشنامه علی وکیلی آمده است، پیرو بخشنامه ۱۵۴۵۷۹۱ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ و در اجرای تبصره ذیل ماده ۴ قانون مقررات صادرات و واردات، به پیوست نامه شماره ۶۰/۲۷۶۰۷ مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۸ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه تصویب نامه شماره ۱۵۵۲۶۹/ت ۵۹۵۹۷ مورخ ۹۹/۱۲/۲۶ هیئت محترم وزیران در خصوص واردات کالاهای اساسی، ضروری و میوه توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشینان و پیله وران از طریق بازارچه‌های آن استان جهت آگاهی و اقدام لازم ارسال می‌گردد.

یک- ترخیص کالاهای مذکور منوط به اخذ کلیه مجوزهای قانونی و مقرراتی بوده و حسب مورد صرفا از ارائه گواهی جی ام پی (GMP) برای عرضه در شبکه توزیع کشور معاف می باشد.

دو- واردات از محل مصوبه یاد شده خارج از سهمیه ارزی نامبردگان و با ارائه ثبت آماری معتبر و تایید منشاء ارز آن از سوی بانک مرکزی میسر می‌باشد.

سه – ارز حاصل از صادرات این رویه از محل صادرات سال های ۹۷ الی ۹۹ بوده و واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشینان به سایرپیله وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشین مجاز می باشد.

بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل سایر مقررات و در اجرای تصویب نامه مذکور اقدامات قانونی لازم معمول و نسبت به حسن اجرای این بخشنامه تمهیدات مقتضی را اعمال نمایند.

ضمنا این بخشنامه مروبط به فعالیت‌های اجرایی گمرکات مستقر در بازارچه‌های مرزی کشور بوده و برای سایر گمرکات محترم صرفا جهت اطلاع رسانی و نظارت کافی ابلاغ شده است.

 

اخبار مهم صنایع:

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی در آینده‌ای نزدیک

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول