کد خبر:275453
پ
اتوبوس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

نرخ‌گذاری بلیت حمل و نقل جاده‌ای و دریایی به اصناف واگذار شد

نرخ‌گذاری بلیت حمل و نقل جاده‌ای و دریایی با تصویب شورای عالی ترابری کشور به اصناف واگذار شد.

نرخ‌گذاری بلیت حمل و نقل جاده‌ای و دریایی با تصویب شورای عالی ترابری کشور به اصناف واگذار شد.

 

*** نرخ‌گذاری بلیت حمل و نقل جاده‌ای و دریایی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نشست ۲۱۷ شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور به شکل مجازی به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با دو دستور بررسی پیش‌نویس دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و پیش‌نویس دستورالعمل نرخ‌گذاری بلیت شناورهای مسافری در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، دستورالعمل‌ نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و همچنین دستورالعمل نرخ‌گذاری بلیت‌های شناوری مسافری با این شرط که بند رسیدگی به شکایت‌ها به آن اضافه شود و تعیین نرخ بلیت حتما با هماهنگی و نظارت سازمان راهداری در خصوص نرخ بلیت حمل و نقل عمومی جاده ای و همچنین نظارت سازمان بنادر و دریانوردی برای نرخ گذاری بلیت حمل و نقل شناورهای مسافری انجام شود موافقت شد و مورد تصویب قرار گرفت.

 

*** رئیس مرکز تدوین مقررات، حمل ‌و نقل و مدیریت بحران/ جزئیات نشست شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور

 

رئیس مرکز تدوین مقررات، حمل ‌و نقل و مدیریت بحران درباره جزئیات نشست ۲۱۷ شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور، اظهار کرد:

طبق آنچه که پیش‌تر به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده بود مقرر شد تا دستورالعمل تعیین نرخ قیمت‌گذاری حمل و نقل مسافری جاده ای و شناورهای دریایی پس از تهیه و تدوین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی در شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور مصوب شود.

 

رضا نفیسی در ادامه، افزود:

پیش‌تر ضوابط و دستورالعمل‌هایی در این باره وجود داشت که مربوط به دهه ۸۰ است. بعد از آن سازمان تعزیرات درخواست کرد تا خود نرخ‌گذاری را انجام دهد و سال‌ها اینکار بر عهده سازمان تعزیرات بود تا اینکه سال گذشته بر اساس پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و مکاتبه با معاون اول رییس‌جمهوری این کار به وزارت راه و شهرسازی محول شد تا در شورای عالی هماهنگی ترابری مصوب شود.  

 

 

اخبار مهم صنایع:

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی در آینده‌ای نزدیک

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

 

 

*** واگذاری نرخ‌گذاری به اصناف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز تدوین مقررات، حمل ‌و نقل و مدیریت بحران در پایان پیرامون تصویب این دستورالعمل، بیان کرد:

پیرو تصمیم دولت، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی، دستورالعمل نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و همچنین شناورهای مسافری را تدوین کردند و پس از انجام اصلاحات در جلسه شورا که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد به تصویب رسید.

مقرر شده است تا نرخ‌گذاری‌ها توسط اصناف مربوطه و بر اساس ضوابط و مقررات، تعیین و ابلاغ شود.

در خصوص تعیین نرخ بلیت شناورهای مسافری نیز سازمان بنادر و دریانوردی دستورالعملی را تدوین و شاخص‌هایی را تعیین کرده بود که مقرر شد تا نرخ‌ها توسط اصناف و با نظارت سازمان بنادر و دریانوری تعیین شود و در نهایت با تایید سازمان بنادر و دریانوردی توسط اصناف ابلاغ شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول