کد خبر:275526
پ
فولاد
بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بزرگ فولادی کشور:

رشد ۴۸ درصدی صادرات تولیدکنندگان بزرگ فولاد

بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بزرگ فولادی کشور، حاکی از صادرات ۸۵۱ هزار و ۶۲۵ تنی این واحدها در اسفند ۹۹ است، آماری که در مقایسه با اسفند ماه ۹۸ رشد ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بزرگ فولادی کشور، حاکی از صادرات ۸۵۱ هزار و ۶۲۵ تنی این واحدها در اسفند ۹۹ است، آماری که در مقایسه با اسفند ماه ۹۸ رشد ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** عملکرد صادرات ۱۴ شرکت بزرگ فولادی کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هرچند بررسی آمار عملکرد صادرات ۱۴ شرکت بزرگ فولادی کشور در سال ۹۹ حاکی از افت هفت درصدی صادرات نسبت به سال ۹۸ است، اما به اعتقاد کارشناسان، فولادسازان در حال رهایی از موضوع تنظیم بازار و محدودیت‌های صادراتی بوده و این روند با توجه به بهبود تقاضا و قیمت جهانی فولاد، در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ افزایشی خواهد بود.

در سالی که گذشت واحدهای بزرگ فولادی کشور در مجموع ۶ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۲۶۸ تن انواع محصولات فولادی از جمله اسلب، مقاطع آلیاژی- مهندسی، میلگرد، بیلت فولادی، آهن اسفنجی و بریکت گرم صادر کردند، اما همان‌طور که پیشتر عنوان شد، این آمار در مقایسه با سال ۹۸ با کاهش هفت درصدی مواجه شد.

 

اخبار مهم صنایع:

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی در آینده‌ای نزدیک

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

 

 

*** بیشترین صادرات محصولات مربوط  به کدام  شرکت است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۱۲ ماهه سال ۹۹ بیشترین صادرات محصولات از آنِ شرکت فولاد خوزستان با یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۶۳ تن بود و پس از آن شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۱۸۷ تن و ذوب آهن اصفهان با ۹۶۳ هزار و ۵۳۴ تن در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول