کد خبر:275537
پ
هیئت دولت
بر اساس مصوبه هیئت دولت:

تمدید کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان ۷ استان مرزی

بر اساس مصوبه هیئت دولت، کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان ۷ استان مرزی به صورت سامانه‌ای برای یک دوره یک ساله تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌گردد.

بر اساس مصوبه هیئت دولت، کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان ۷ استان مرزی به صورت سامانه‌ای برای یک دوره یک ساله تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌گردد.

 

*** تمدید کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس مصوبه هییت دولت، کارتهای الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان استان های آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، کردستان و هرمزگان به صورت سامانه‌ای (سیستمی) برای یک دوره یک ساله تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌گردد.

هیئت وزیران به پیشنهاد وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

واردات کالاهای اساسی ضروری و میوه شامل برنج، چای، دانه‌های روغنی، نهاده های دامی، دام زنده، گوشت گاو و گوساله، مغز گردو و بادام هندی و همچنین میوه های گرمسیری و نارنگی از طریق شرکت های تعاونی مرزنشین و پیله وران از محل ارز حاصل از صادرات سال های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود، بدون الزام به ارائه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی جی ام پی برای عرضه در شبکه توزیع کشور مجاز است.

سازمان های دامپزشکی کشور و حفظ نباتات کشور موظفند تمهیدات لازم برای بررسی سریع ارزیابی‌های قرنطینه ای را در مرزها تدارک ببینند.

۲- واردات کالاهای موضوع بند (یک) این تصویب نامه توسط شرکت تعاونی مرزنشین و پیله وران از محل صادرات یکدیگر در سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خارج از سهمیه ارزی و مقدار تعیین شده می‌باشد.

۳- واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشین به سایر پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین مجاز است.

۴- کارت‌های شرکتهای تعاونی مرزنشین و پیله وران که اقدام به درخواست ورود کالا با صلح اظهارنامه های صادراتی و ثبت آماری نموده‌اند برای واردات کالاهای مذکور رفع تعلیق می‌گردند.

۵- در راستای تسهیل واردات اقلام مندرج در بند یک این تصویب نامه کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان استانهای آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، کردستان و هرمزگان به صورت سامانه ای (سیستمی) برای یک دوره یک ساله تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌گردد.

۶- بازارچه‌های مرزی شرق کشور برای واردات کالا از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخوردار می‌شوند.

 

اخبار مهم صنایع:

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی در آینده‌ای نزدیک

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول