کد خبر:275368
پ
۱۳۹۹۰۸۱۱۱۰۲۶۲۸۵۲۵۲۱۵۳۸۸۶۴
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هشدار کانون سراسری مرغداران گوشتی به دولت

کانون سراسری مرغداران گوشتی با تاکید بر لزوم عرضه جوجه به قیمت مصوب، نسبت به کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی هشدار داد.

کانون سراسری مرغداران گوشتی با تاکید بر لزوم عرضه جوجه به قیمت مصوب، نسبت به کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی هشدار داد.

 

*** لزوم عرضه جوجه به قیمت مصوب بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به وزارتخانه صنعت و وزارت جهاد کشاورزی، اعلام کرد:

چنانچه قیمت جوجه یک روزه تا هفته آینده به قیمت مصوب عرضه نشود این تشکل صنفی (کانون انجمن‌ها) هیچ مسئولیتی در قبال کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی ندارد. 

 

 

اخبار مهم صنایع:

ظرفیت تولید پتروشیمی در ۶ سال آینده به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید

ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷

صادرکنندگان دیگر الزامی به فروش ارز به سامانه نیما ندارند

 

 

*** متن نامه دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی

 

پرویز فروغی در متن این نامه با اشاره به نوسانات قیمت جوجه در بازار، آورده است:

قیمت جوجه یک روزه از حد اعتدال گذشته و فشار مرغد‌اران در رابطه با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به این مسئله بیش از پیش بر کانون انجمن‌های صنفی مرغداران بیشتر شده است لذا تقاضا می‌شود که هر چه سریع‌تر نسبت به کنترل قیمت جوجه یک روزه اعمال نظارت شود

همانطور که استحضار دارید، قیمت مرغ زنده تا چندی بیش ۱۴,۴۰۰ تومان (مرغ زنده تحویل درب مرغداری) تعیین شده بود که این قیمت ناعادلانه مورد اعتراض مرغد‌اران و تشکل‌های صنفی بود و در آخرین جلسه تنظیم بازار جناب آقای دکتر قبادی فرمودند تا بعد از تعطیلات عید افزایش قیمت امکان پذیر نیست ولی هیچ اشاره‌ای به نحوه تأمین این خسارت‌ها نکردند لاجرم بیش از ۴۵ روز جامعه تولیدکنندگان مرغ گوشتی متحمل این خسارت‌ها شدند.

بعد از پیگیری‌های متمادی قیمت مرغ زنده افزایش پیدا کرد، ولی این افزایش قیمت مستقیماً به انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه تعلق یافت زیرا قیمت مصوب جوجه از ۲,۴۰۰ تومان به ۴,۲۰۰ تومان افزایش یافته و در حال حاضر قیمت جوجه یک روزه در بازار سیاه نزدیک به هفت هزار تومان رسیده است.

 

*** هشدار مرغداران به وزارت صنعت و کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کانون سراسری مرغدا‌ران گوشتی در پایان نامه خود با اشاره به رسالت و اساسنامه این کانون، آورده است:

کانون انجمن‌های صنفی م‍رغداران طبق رسالت و اساسنامه محوله موظف است از تضییع حقوق صنفی مرغداران جلوگیری کرده و چنانچه سازمان‌های متولی و نظارتی نسبت به خواسته‌های بحق مرغدارا‌ن توجه نکنند کانون انجمن‌های صنفی کشور بیش از این قادر نخواهد بود که مانع تجمع اعتراضی مرغ‍داران شود.

فلذا بدین وسیله به وزارتخانه‌های محترم صمت و جهاد کشاورزی اعلام می‌شود چنانچه قیمت جوجه یک روزه تا هفته آینده به قیمت مصوب عرضه نشود این تشکل صنفی (کانون انجمن‌ها) هیچ مسئولیتی در قبال کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی نداشته و تحت هیچ شرایطی مانع برگزاری تجمع خودجوش جامعه مرغداران نخواهد شد.

امیدوارم که این هشدار دلسوزانه را جدی گرفته و با درایت بیشتر از چالش جدی پیش روی صنعت جلوگیری به عمل آورید.

 

مرغداران

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول