کد خبر:275013
پ
راه آهن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پروژه خط آهن شلمچه-بصره ۱۰ ساله شد

حدود ۱۰ سال از تفاهم ایران و عراق برای راه‌اندازی خط آهن شلمچه-بصره می‌گذرد، اما هنوز مشخص نیست این خط آهن قرار است چه زمانی به بهره‌برداری برسد.

حدود ۱۰ سال از تفاهم ایران و عراق برای راه‌اندازی خط آهن شلمچه-بصره می‌گذرد، اما هنوز مشخص نیست این خط آهن قرار است چه زمانی به بهره‌برداری برسد.

 

*** ۱۰ سال از اولین تفاهم ریلی ایران و عراق گذشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، توسعه ترانزیت ریلی با همسایگان یکی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه است.

در این میان خط آهن شلمچه-بصره به دلیل روابط اقتصادی و فرهنگی ایران و عراق یکی از مهمترین خطوط ریلی بین المللی کشورمان محسوب می‌شود.

نخستین بار در دولت دهم در سال ۹۰ ایران و عراق برای احداث این خط آهن، تفاهم نامه‌ای امضا کردند که اجرایی نشد، سپس در سال ۹۳ در زمان وزارت عباس آخوندی، بار دیگر تفاهم نامه احداث راه آهن شلمچه-بصره میان تهران و بغداد به امضا رسید.

طبق این تفاهم‌نامه‌ها ایران متعهد به طراحی و ساخت یک پل بر روی اروند و طرف عراقی موظف به احداث ۳۲ کیلومتر خط آهن از مرز شلمچه تا ایستگاه راه‌آهن بصره در خاک عراق شد.

همه ۳۲ کیلومتر مذکور در خاک عراق قرار دارد، ۹۰۰ متر نیز عرض رودخانه شط العرب (بهمنشیر) است که ایران قول ساخت پل بر روی آن را داده است.

 

*** کلنگ‌زنی پروژه در فروردین ۹۴ در بصره

 

عباس آخوندی، وزیر وقت راه و شهرسازی بار دیگر ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ در سفری که به بصره داشت همراه با استاندار بصره، احداث این خط آهن را کلنگ زنی کردند.

در این سفر مقرر شد ایران بخش پل رودخانه اروند را احداث کند و فرآیند ریل‌گذاری در خاک عراق نیز از سوی خود عراقی‌ها و با سرمایه گذاری این کشور انجام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ظرفیت تولید پتروشیمی در ۶ سال آینده به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید

ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷

صادرکنندگان دیگر الزامی به فروش ارز به سامانه نیما ندارند

 

 

*** اولین اختصاص بودجه به پروژه، در قانون بودجه ۹۵

 

در قانون بودجه سال ۹۵ به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث پل این خط آهن بر روی رودخانه اروند بود، اما به دلیل آن که طرف عراقی به تعهد خود عمل نکرد، اجرای فاز عملیاتی ساخت این خط آهن ۳۲ کیلومتری متوقف ماند.

این اتفاق بار دیگر در بودجه‌های سنواتی رخ داد اما همچنان خبری از اجرای تعهد دولت عراق برای ساخت این پروژه نبود تا این که در زمان وزارت محمد اسلامی در راه و شهرسازی، شکل تفاهم نامه تغییر کرد و ایران پذیرفت کل ۳۲ کیلومتر را با هزینه خودش احداث کرده و سپس از محل حق دسترسی به ریل، اصل و سود سرمایه را مستهلک کند.

 

*** بنیاد مستضعفان، سرمایه‌گذار پروژه شد

 

سرمایه گذار در این پروژه، بنیاد مستضعفان تعیین شد.

این بنیاد بلافاصله اقدام به تأسیس شرکت در عراق کرد تا این پروژه را به سرانجام برساند.

اما این بار عراقی‌ها مشکل انتقال زمین را مطرح و اعلام کردند باید انتقال زمین به شرکت متعلق به بنیاد مستضعفان در هیئت دولت عراق تصویب شود اما هیئت دولت عراق این انتقال را تصویب نکرد.

 

*** سفر اسفندماه وزیر راه به بغداد و دیدار با نخست وزیر عراق

 

آخرین تلاش برای جلب نظر دولت بغداد را محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نیمه دوم اسفندماه سال ۹۹ به خرج داد.

وی در سفری که ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ به بغداد و بصره داشت، علاوه بر دیدار با ناصر حسین بندر، وزیر حمل ‌و نقل جمهوری عراق، توانست با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور هم ملاقات کرده و رایزنی‌ها در خصوص این خط آهن را تقویت کند.

اهمیت خط آهن شلمچه-بصره از آن جهت است که خط آهن عراق از بصره تا کربلا متصل بوده و می‌تواند به عنوان خط مسافرت ریلی زائران ایرانی مورد استقبال قرار گیرد و هم اینکه از سمت شرق عراق به اردن و شمال شرق به سوریه متصل است و می‌تواند زمینه دسترسی ایران به بازارهای سوریه را هم فراهم کند.

 

*** امضا جدیدترین تفاهم‌نامه خط آهن شلمچه-بصره در اسفندماه 

 

در همین خصوص معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درباره تأثیر سفر اخیر وزیر راه به بغداد برای نهایی کردن تفاهم نامه ساخت راه آهن شلمچه-بصره؛، اظهار کرد:

وزیر راه و شهرسازی از یک سال قبل تا کنون موضوع مذاکرات ایران و عراق در خصوص راه آهن شلمچه-بصره را به جد پیگیری می‌کند.

 

عباس خطیبی در ادامه افزود:

طی این یک سال با طرف عراقی دو دیدار یکی در بصره و در تهران با مدیرعامل راه آهن عراق داشتیم.

در آخرین دیدارهایمان، با طرف عراقی به نتیجه رسیدیم که تفاهم نامه‌ای در بغداد درباره این خط آهن میان وزیر نقل عراق و وزیر راه و شهرسازی ایران منعقد شود.

در سفر اسلامی به بغداد این تفاهم نامه امضا شد که طی آن قرار شد طرف عراقی ظرف حداکثر ۳ ماه هماهنگی‌های لازم برای اخذ مجوز از هیئت دولت و شروع عملیات اجرایی پروژه در عراق را فراهم کند.

 

*** تخصیص زمین از سوی‌عراق معطل مصوبه هیأت دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه در پایان پیرامون مشکل زمین پروژه، اظهار داشت:

تخصیص زمین از سوی عراقی‌ها به این پروژه منوط به موافقت هیئت دولت عراق است تا به وزارت نقل عراق اجازه انتقال زمین و عقد قرارداد مشارکتی داده شود.

مهر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول