کد خبر:275356
پ
نهاوندیان
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت ۶ ماه تمدید می‌شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت ۶ ماه خبر داد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت ۶ ماه خبر داد.

 

*** تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد نهاوندیان با بیان این که بر اساس مصوبه سال ۹۹ ستاد ملی کرونا، مهلت‌های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی، تا آخر سال ۱۳۹۹ پایان می‌پذیرفت، اظهار کرد:

با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، بعد از بررسی و با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تاکید شد این تمدید در جهت پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال صورت پذیرد.

لذا موضوع در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ‌های تعیین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت ۶ ماه تمدید شد تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب‌تری نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند.

 

وی در ادامه افزود:

بر اساس قانون مذکور اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بنگاه‌های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر ۲ میلیارد تومان، در رشته فعالیت‌های تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تأمین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند.

جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده می‌شود و بدهی آنان بر اساس نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می‌شود.

تولیدکنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خود را نقداً تسویه کنند.

دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت در جهت پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت‌های تعیین شده در این قانون اقدام کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

۲۸ نماد بورسی مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شدند

 

 

*** رفع موانع و پشتیبانی از تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان با اشاره به مصوبات ستاد اقتصادی دولت، اظهار کرد:

بر اساس مصوبات ستاد اقتصادی دولت که به دستگاه‌ها ابلاغ شده است، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهادهای دستگاه‌ها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیئت دولت و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع‌بندی نهایی است و متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول