کد خبر:275361
پ
سرمایه‌گذاری خارجی
بر اساس گزارش وزارت صنعت:

۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن در سال ۹۹

بر اساس گزارش وزارت صنعت، ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت و معدن در سال ۹۹ انجام شده است.

بر اساس گزارش وزارت صنعت، ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت و معدن در سال ۹۹ انجام شده است.

 

*** وضع سرمایه‌گذاری خارجی در کل بخش‌های اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش وزارت صنعت، بررسی وضع سرمایه‌گذاری خارجی کشور در کل بخش‌های اقتصادی کشور نشان می‌دهد که طی ۱۲ ماه سال گذشته، ۶ میلیارد و ۵۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده است که این رقم در مقایسه با سال ۹۸ (۵ میلیارد و ۲۴۳ میلیون دلار) بیانگر رشد ۱۵ درصدی است.

سهم بخش صنعت و معدن از کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در سال گذشته ۲۹ درصد یعنی ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار برای ۱۵۸ طرح و پروژه بوده است که در قیاس با سال ۹۸ (۸۵۴ میلیون دلار برای ۸۲ طرح) رشد ۱۸۹ درصدی در حجم و ۹۲ درصدی در تعداد طرح‌ها داشته است.

 

سرمایه‌گذاری خارجی

 

همچنین از ۲ میلیاردو ۴۶۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مصوب بخش صنعت و معدن، ۹۶ طرح یعنی ۱ میلیارد و ۹۰۶ میلیون دلار در حال طی مراحل اجرایی و ۶۲ طرح یعنی ۵۶۲ میلیون دلار نیز در حال بهره برداری است.

ناگفته نماند که ۱۴۳ طرح مربوط به بخش صنعت، ۷ طرح مربوط به بخش معدن و ۸ طرح مربوط به بخش تجارت بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

۲۸ نماد بورسی مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شدند

 

 

*** برترین‌های سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی (۵۷۸ میلیون دلار)، ساخت فلزات اساسی (۳۱۳ میلیون دلار)، ساخت کاغذ و محصولات کاغذی (۲۸۵ میلیون دلار) و فعالیت‌های پشتیبانی و کمکی حمل و نقل (۲۸۰ میلیون دلار) به ترتیب بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این دوره را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین چین، آلمان، امارات، کانادا و اتریش به ترتیب ۵ کشور نخست از نظر ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بازه زمانی ۱۲ ماهه سال ۹۹ بوده‌اند.

 

سرمایه‌گذاری خارجی

 

استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و آذربایجان شرقی نیز به ترتیب ۵ استان نخست از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی بوده‌اند.

همچنین نحوه مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در طرح‌ها نیز به این شکل بوده که در ۶۳ طرح صد در صد مشارکت از طرف خارجی‌ها، در ۷۸ طرح با مشارکت شرکای داخلی و در ۱۷ طرح نیز با مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول