کد خبر:275052
پ
سیگار
رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات دخانی:

دلیل افزایش قیمت سیگار چیست؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات دخانی معتقد است، افزایش فعلی قیمت سیگار در بازار به دلیل افزایش تقاضای توزیع‌کنندگان عمده ناشی از انتظارات تورمی است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات دخانی معتقد است، افزایش فعلی قیمت سیگار در بازار به دلیل افزایش تقاضای توزیع‌کنندگان عمده ناشی از انتظارات تورمی است.

 

*** هر بسته سیگار تقریبا ۱۰۰۰ تومان گران می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا تاجدار با بیان اینکه شرکت‌های تولید سیگار، به جز یک شرکت، هنوز افزایش قیمتی اعمال نکرده‌اند، اظهار کرد:

افزایش قیمت سیگار در بازار به دلیل افزایش تقاضای توزیع کنندگان عمده است.

با توجه به افزایش ۵۰۰ هزار تومانی هر کارتن سیگار به دلیل اعمال مالیات نخی، قیمت هر بسته سیگار تقریبا ۱۰۰۰ تومان گران می‌شود.

همچنین حقوق و دستمزد در سال جاری بین ۳۰ تا ۴۰ درصد وبه طور کلی هزینه حامل‌های انرژی و حمل و نقل هم افزایش خواهد داشت.

 

*** افزایش قیمت، تقاضا را بیشتر می‌کند

 

 وی معتقد است، این انتظار افزایش قیمت منجر به افزایش تقاضای توزیع‌کنندگان عمده شده تا بعد از اعمال قیمت جدید سیگار سود بیشتری ببرند در نتیجه در پی افزایش تقاضا، قیمت سیگار در بازار تا حدودی افزایش یافته است.

 

تاجدار همچنین با اشاره به مصوبه مجلس برای تغییر نرخ ارز حقوق ورودی از ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی، تصریح کرد:

این مصوبه نیز بر انتظارات تورمی در بازارهای مختلف از جمله سیگار تاثیر داشته است به طور کلی اجرای این مصوبه بر تولیدکنندگان فشار می‌آورد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ظرفیت تولید پتروشیمی در ۶ سال آینده به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید

ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ 

 

 

*** ۹۰ برند قاچاق در کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات دخانی در پایان همچنین با بیان اینکه هر شرکت تولیدکننده سیگار بر اساس سهم از بازار، تاثیر مالیات، میزان تولید و هزینه‌های سربار قیمت خود را برای سال جاری مشخص می‌کند، اظهار داشت:

افزایش مالیات نخی سیگار فشار بیشتری بر تولیدکنندگان داخلی وارد می آورد چراکه مالیات سیگارهای داخلی ۲۵ درصد و مالیات تولید با برند بین المللی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نوع محصول دخانی از ۹۰ برند قاچاق در بازار وجود دارد که بیش از ۴۵۰ محصول از آنها در محدوده قیمتی برندهای ایرانی قرار دارد.

به عبارت دیگر قاچاق از اساس کالاهای تولید داخل را هدف قرار داده است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول