کد خبر:275274
پ
محسن جوهری
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG:

دغدغه‌ها و مشکلات صنعت CNG در سال ۱۴۰۰

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG، دغدغه‌ها و مشکلات صنعت CNG در سال ۱۴۰۰ و راهکارهای حل این مشکلات را تشریح کرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG، دغدغه‌ها و مشکلات صنعت CNG در سال ۱۴۰۰ و راهکارهای حل این مشکلات را تشریح کرد.

 

*** تولید موتور پایه گازسوز در کشور بسیار محدود است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن جوهری با اشاره به حوزه تقاضا در صنعت CNG، اظهار داشت:

در بخش تقاضا در صنعت CNG، خودروهای گازسوزی را داریم که به دلیل آن که موتور پایه گازسوز ندارند و یا در تبدیل آن‌ها به دوگانه سوز از کیت‌های نسل ۱ استفاده شده با مقداری افت راندمان و استهلاک مواجه‌اند و این موضوع ذهنیت مردم را نسبت به سوخت CNG تحت الشعاع قرار داده، در حالی که موتورهای پایه گاز سوز و کیت‌های نسل ۴ این مشکلات را برای استفاده از سوخت CNG مرتفع نموده‌اند.

یکی از مشکلات ما در بخش تقاضای مصرف CNG این است که تولید موتور پایه گازسوز در کشور بسیار محدود بوده و از طرفی از واردات خودروهای باکیفیت پایه گازسوز خارجی هم جلوگیری شده است.

 

جوهری با بیان این که در حال حاضر خودروهایی داریم که به صورت تبدیلی به دوگانه سوز تبدیل شده‌اند، گفت:

این خودورها هم مشکلات خاص خودشان را دارند و موضوع استانداردسازی این خودروها یکی از دغدغه‌ها بوده که سال‌ها است انجام نشده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت شرکت‌های خارجی لوازم خانگی؛ بیکاری هزاران کارگر ایرانی

نرخ بالای سود بانکی، سمی برای بازار سرمایه و پول است

۲۸ نماد بورسی مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شدند

 

 

*** قیمت مخزن CNG در کشور بسیار بالا است

 

وی در خصوص قیمت مخزن CNG در کشور، بیان کرد:

از طرفی بزرگترین هزینه‌ای که ریسک آن همیشه برای این خودروها وجود دارد، این است که قیمت مخزن CNG در کشور ما بسیار بالا است و با توجه به این که مالکان این خودروها برای آزمون مخزن خودرو باید هر ۶ سال یک بار اقدام کنند، ممکن است که با رد شدن مخزن در تست‌های ادواری مواجه شوند که در این صورت ممکن است هزینه‌ای تا ۱۰ میلیون تومان را به مالک خودرو تحمیل کند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور در ادامه افزود:

موارد بسیار زیادی داشته ایم که به انجمن صنفی CNG مراجعه می‌کنند که این مبالغ را چگونه تأمین کنیم.

اکثر مالکان این خودروها از لحاظ اقتصادی توان تأمین این مبالغ را ندارند و مجبور می‌شوند از بنزین به عنوان سوخت خودرو استفاده نمایند.

 

وی با بیان این که ما بارها از دولت درخواست کرده‌ایم که بابت موضوع مخازن CNG خودروها، تسهیلاتی را قرار دهد و به کسانی که از سوخت پاک CNG استفاده می‌کنند کمک کند، گفت:

مصرف کنندگان C‌NG در واقع در حال کمک به اقتصاد کشور هستند که متأسفانه موضوع ارائه تسهیلات دولت در این بخش مغفول مانده است.

 

وی در ادامه افزود:

با توجه به اینکه قسمت عمده هزینه تبدیل یک خودروی بنزینی به دوگانه سوز هزینه خرید مخزن CNG خودرو است، پیشنهاد ما به عنوان راهکار حل این مشکل، این است که خودروهایی که مخزن CNG آن‌ها در فرایند آزمون‌های ادواری مردود می‌شود، مشمول مصوبه شورای اقتصاد در مورد طرح تبدیل رایگان خودروها به دوگانه سوز شوند.

 

*** تعطیلی آزمایشگاه‌های مخازن CNG

 

جوهری با بیان این که یکی از زیرساخت‌های موثر صنعت CNG آزمایشگاه‌های مخازن CNG هستند، گفت:

متأسفانه سیاست‌های غلط در چند سال اخیر، یعنی از سال ۹۶ به بعد، باعث شده که بخش خصوصی که به این حوزه ورود کرده بودند، یعنی حدود ۴۲۵ شرکت که در احداث آزمایشگاه‌های آزمون مخازن CNG سرمایه‌گذاری کرده بودند، با ورشکستگی مواجه شوند.

 

وی در ادامه افزود:

در شرایطی که حدود ۲ میلیون خودروی دوگانه سوز تبدیلی در کشور داریم، این آزمایشگاه‌ها بدون مشتری هستند و اکثر این آزمایشگاه‌ها ورشکسته شده‌اند و تعطیل کرده‌اند، این باعث شده که بخش خصوصی سرمایه‌گذار در این حوزه سرمایه خودش را از دست داده و کسانی که در این حوزه مشغول به کار شده بودند کار خود را از دست داده‌اند.

با استفاده درست از خدمات این شرکت‌ها بحث ایمنی خودروهای گازسوز می‌توانست تأمین شود که متأسفانه این اتفاق هم نیفتاد و ما همچنان در خصوص خودروهای دوگانه سوز تبدیلی مشکل داریم.

 

*** یک میلیون و ۴۶۸ هزار خودرو به صورت رایگان دوگانه سوز می‌شوند

 

جوهری با اشاره به خودروهای دوگانه سوز تبدیلی، اظهار کرد:

در خصوص خودروهای دوگانه سوز تبدیلی گرفتن گواهی سلامت برای کلیه قطعات کیت خودرو و مخزن اجباری شده که البته هنوز اجرایی نشده و گرفتن گواهی سلامت هم هزینه زیادی را برای دارنده خودرو دربردارد که این هم یکی از معضلات صنعت CNG است.

جوهری با بیان اینکه در بحث تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز طرح خوبی توسط شورای عالی اقتصاد تصویب شده و به وزارت نفت ابلاغ شد، گفت:

طبق این طرح قرار شد یک میلیون و ۴۶۸ هزار خودرو با استفاده از ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به صورت رایگان دوگانه سوز شود.

 

وی در ادامه افزود:

علی رغم این که این طرح نزدیک به دو سال است که اجرایی شده، اما آمار ثبت نام خودروهای مشمول این طرح حدود ۱۰۰ هزار خودرو است و این نشان می‌دهد مردم هنوز نسبت به تبدیل خودروهایشان نگرانی‌هایی دارند.

اگرچه این طرح تاکنون برای خودروهای عمومی اجرایی شده و وزارت نفت اعلام کرده که این طرح برای خودروهای شخصی نیز اجرایی می‌شود.

درخواست ما این است که گازسوز کردن با استفاده از این طرحِ بسیار خوب و کارآمد برای کلیه متقاضیان اعم از خودروهای عمومی و خودروهای شخصی به صورت رایگان انجام شود و خدمات هم به صورت رایگان به این خودروها تخصیص پیدا کند.

 

جوهری با اشاره به فاصله قیمتی بین قیمت بنزین و CNG، بیان کرد:

در شرایط فعلی که فاصله قیمتی ما بین قیمت بنزین و CNG برای ترغیب مردم در استفاده از CNG به جای بنزین مناسب نیست، حمایت از مالکان خودروهای دوگانه سوز و پرداخت هزینه‌های مربوط به نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای سیستم گازسوز این خودروها می‌تواند در جایگزینی CNG با بنزین موثر واقع شود.

 

*** کارمزد جایگاه‌داران، یکی از دغدغه‌های حل نشدنی صنعت CNG

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با بیان این که در بخش عرضه موضوع کارمزد جایگاه‌داران همواره یکی از دغدغه‌های حل نشدنی صنعت CNG بوده، گفت:

سال ۹۹ با پیگیری‌های متعددی که انجام شد و سازمان حمایت برای اولین بار بعد از بررسی مستندات هزینه‌های جایگاه‌ها، پیشنهاد خود را ارائه داد، اما متأسفانه در کارگروه تعیین حق العمل که متشکل از وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان حمایت هست، ارقام کمتری نسبت به ارقام پیشنهاد شده از سوی سازمان حمایت تصویب شد و در جایگاه‌های خصوصی که با سرمایه بخش خصوصی احداث شده، کارمزدی که می‌گیرند بسیار ناچیز است و اصلا صرفه اقتصادی برای آن‌ها ندارد و موضوع مالیات ارزش افزوده که پرداخت آن به عهده جایگاه‌ها گذاشته شده نیز به مشکلات جایگاه‌ها اضافه شد.

 

وی در ادامه افزود:

با شرایطی که به وجود آمده اگر سیاست پرداخت کارمزد به جایگاه‌های C‌NG اصلاح نشود، علاوه بر این که هیج متقاضی جدیدی برای احداث جایگاه‌های CNG نخواهیم داشت، جایگاه‌های فعلی هم به تدریج امکان عرضه CNG را از دست خواهند داد.

 

*** تعیین حق العمل سال ۱۴۰۰ جایگاههای CNG

 

جوهری در خصوص تعیین حق العمل سال ۱۴۰۰ جایگاه‌های CNG، بیان کرد:

برای حق العمل سال ۱۴۰۰ از اسفند ماه سال ۹۹ درخواست دادیم و امیدواریم که در اسرع وقت جلسه کارگروه تعیین حق العمل برگزار شود و سریع تر حق العمل ۱۴۰۰ مشخص و ابلاغ شود.

 

وی در ادامه افزود:

یکی از دغدغه‌های جایگاهداران CNG مخصوصا جایگاه‌هایی که با سرمایه بخش خصوصی احداث شده، رعایت فاصله گذاری و نیاز سنجی در صدور مجوز جهت احداث جایگاههای جدید است که از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درخواست کردیم که برای اعطای مجوز احداث جایگاه‌های جدید حتما فاصله‌گذاری و نیازسنجی مناسبی را انجام دهند تا جایگاه‌های فعلی با کاهش درآمد مواجه نشوند.

امیدواریم این موضوع مهم در طی سال ۱۴۰۰ اجرایی شود، البته شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از سال‌های ۹۹ موضوع نیازسنجی را انجام داده اما در برخی از شهرها جایگاهداران نسبت به این موضوع اعتراض دارند که درخواست ما حضور نماینده انجمن در کارگروه‌های مربوطه است تا از این مشکلات جلوگیری شود.

 

*** هزینه بالای استانداردسازی جایگاه‌ها

 

وی با بیان این که در حوزه عرضه CNG یکی از مشکلات، هزینه بالای استانداردسازی جایگاه‌ها است، گفت:

هر ساله جایگاه‎‌ها باید این هزینه استاندارد ادواری را انجام دهند و اگر استانداردسازی ادواری و ارتقای سطح ایمنی جایگاه‌ها انجام نشود، علاه بر قطع گاز جایگاه‌ها، قسمتی از کارمزد جایگاه‌ها نیز پرداخت نمی‌شود.

یکی از درخواست‌های ما طی دو سال اخیر، اصلاح رویه پرداخت کارمزدهایی هست که برای موضوع استانداردسازی بلوکه شده و رویه فعلی که در حال حاضر برای آزادسازی کارمزدهای بلوکه شده درحال انجام است غیرمنصفانه‌ای و به ضرر جایگاهداران است و ما به صورت مکتوب این موضوع را به مسئولین ذیربط اعلام کرده‌ایم.

 

جوهری در ادامه افزود:

البته در جلساتی که برگزار شده سازمان ملی استاندارد با اصلاح رویه موافقت کرده و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هم در حال بررسی اصلاح این رویه است و امیدواریم این شرکت سریعا این کار را انجام دهد.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با بیان این که امیدواریم مطابق سطح بالایی از ایمنی که در جایگاه‌های عرضه C‌NG فراهم شده، سازمان ملی استاندارد در حوزه خودرو هم این سطح را پیاده کند، تصریح کرد:

با وجود آن که از نظر سطح ایمنی جایگاه‌های عرضه CNG یکی از کشورهای موفق در سطح جهان هستیم اما در زمینه ایمنی خودروهای دوگانه سوز متأسفانه شرایط خوبی نداریم و انتظار می‌رود سازمان ملی استاندارد بر اساس وظیفه ذاتی خودش در این حوزه که تأمین ایمنی خودروها و مردم می‌باشد راهکار مناسبی جهت ارتقاء ایمنی تردد خودروهای دوگانه سوز اتخاذ نماید و ارگانهای مسئول نیز به وظایف خود عمل نمایند.

 

جوهری در ادامه افزود:

با توجه به مشکلات بخش عرضه و تقاضای CN‌G انتظار داریم دولت و مجلس سوخت پاک و ارزان C‌NG که مزیت کشور در استفاده از آن به جای سوخت‌های دیگر است را مورد حمایت قرار دهند تا بتوانیم توسعه بیش از پیش صنعت CNG را در کشور شاهد باشیم.

 

*** از مجلس انتظار حمایت داریم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی C‌NG در پایان با بیان این که مجلس شورای اسلامی در دور گذشته، توسعه صنعت CNG را تصویب کرد و طرح گازسوز کردن ۱ میلیون و ۴۶۸ هزار خودرو نتیجه آن مصوبه بسیار خوب در مجلس بود، اظهار داشت:

متأسفانه در مجلس فعلی تا الان آن حمایتی که انتظار داشتیم مجلس از صنعت C‌NG داشته باشد، محقق نشده و علی رغم درخواست‌های متعددی که به کمیسیون انرژی مجلس ارسال کرده‌ایم، کمیسیون انرژی حتی یک مورد هم وقت برای تشکیل جلسه در خصوص C‌NG اختصاص نداده‌اند و بدتر از این موضوع این است که به جای حمایت از CNG، اضافه شدن LPG به عنوان سوخت خودروها از طرف کمیسیون انرژی پیشنهاد شد و در مجلس هم تصویب شد.

ما انتظار داریم مجلس محترم با درنظر گرفتن مزیت نسبی CN‌G نسبت به سوخت‌های دیگر، منابع عظیم گاز کشور و شبکه گسترده گاز که در نقاط مختلف کشور داریم، توسعه صنعت CNG را در دستور کار قرار دهند و حمایت بیشتری از این سوخت پاک و ارزان داشته باشند.

تسنیم

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول