کد خبر:275016
پ
سفیر ایران در هند
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تاکید وزیر بنادر وکشتیرانی هند در ایفای تعهدات برای توسعه بندر چابهار

وزیر بنادر و کشتیرانی هند در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند بر ایفای تعهدات این کشور برای توسعه بندر چابهار تاکید کرد.

وزیر بنادر و کشتیرانی هند در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند بر ایفای تعهدات این کشور برای توسعه بندر چابهار تاکید کرد.

 

*** ظرفیت‌های همکاری میان هند و ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر کشتیرانی هند طی ملاقاتی در خصوص ظرفیت‌های همکاری میان دو کشور در حوزه بنادر و دریانوردی و اقدامات انجام گرفته برای تحقق این فرصت‌ها به ویژه در بندر چابهار، گفت وگو کردند.

 

اخبار مهم صنایع:

ظرفیت تولید پتروشیمی در ۶ سال آینده به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید

ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ 

 

 

*** وزیر کشتیرانی، بنادر و آبراه‌های هند/ مسیری مناسب برای ترانزیت کالا به افغانستان و آسیای میانه

 

وزیر کشتیرانی، بنادر و آبراه‌های هند با اشاره به همجواری و مناسبات بسیار خوب دو کشور در ادوار تاریخی، از توسعه همکاری‌ها در دوره کنونی به ویژه از طریق بندر چابهار استقبال و بر اراده دولت هند برای انجام تعهدات خود در این رابطه تاکید نمود.

 

منسوخ مانداویا با اشاره به نقطه نظرات شرکت کنندگان در رویداد روز چابهار که ۱۴ اسفندماه گذشته به صورت مجازی و به میزبانی کشورش برگزار شد، توسعه این بندر را مسیری مناسب برای ترانزیت کالا به افغانستان و آسیای میانه دانست و علاوه بر آن از امکان برقراری خطوط کشتی رانی مسافری میان چابهار و بنادر هند استقبال کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر کشتی رانی، بنادر و آبراه‌های هند در پایان ضمن اشاره به مراجعه برخی شرکت‌ها برای مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های بندر چابهار، برای بازدید از این بندر به همراه هیئتی از تجار و کارآفرینان هندی در آینده نزدیک ابراز تمایل کرد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول